Uitzonderlijk: al 229 dagen warmer dan 10 graden
THOLEN - Opnieuw is er een temperatuurrecord verbroken. De maximumtemperatuur is namelijk nog nooit zo lang in de dubbele cijfers gebleven. In de bilt staat de teller al 229 aaneengesloten dagen op 10 graden of meer.
Al sinds 1 april is het kwik niet meer onder de 10 graden geweest in Nederland, en daarmee is een record verbroken. Het vorige record was in 2011. Toen kwam de temperatuur van 27 maart tot en met 9 november onafgebroken in de dubbele cijfers. Zo’n reeks van meer dan 200 dagen kwam tot nu toe pas 16 van de 120 jaren dat er in De Bilt gemeten wordt voor.
Volgens WeerOnline zijn deze reeksen volledig toe te schrijven aan de klimaatverandering. De temperatuur ligt door het opwarmende klimaat hoger dan vroeger, waardoor temperaturen van 10 graden of meer minder zeldzaam zullen zijn. Daardoor is het aantal dagen in het voor- en najaar met een temperatuur onder de 10 graden kleiner geworden. In juli en augustus is de temperatuur in De Bilt nog nooit onder de 10 graden geweest.
In 1902, 1962 en 1974 kwam de temperatuur op slechts 140 aangesloten dagen boven de 10 graden uit. Dat is het kleinste aantal sinds het begin van de metingen. In deze eeuw was 2010 het jaar met de kortste reeks. Toen was de temperatuur van 14 mei tot en met 19 oktober, dat zijn 159 dagen, boven de 10 graden. Een normaal jaar telt gemiddeld 193 aaneengesloten dagen waarbij de temperatuur in De Bilt in de dubbele cijfers komt. Begin vorige eeuw was dat nog maar 178 dagen.
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.
1 uur geledenSINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
7 uur geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden