Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzonderlijk: al 229 dagen warmer dan 10 graden

Uitzonderlijk: al 229 dagen warmer dan 10 graden

MIDDELBURG/VEERE - Opnieuw is er een temperatuurrecord verbroken. De maximumtemperatuur is namelijk nog nooit zo lang in de dubbele cijfers gebleven. In de bilt staat de teller al 229 aaneengesloten dagen op 10 graden of meer. 

Al sinds 1 april is het kwik niet meer onder de 10 graden geweest in Nederland, en daarmee is een record verbroken. Het vorige record was in 2011. Toen kwam de temperatuur van 27 maart tot en met 9 november onafgebroken in de dubbele cijfers. Zo’n reeks van meer dan 200 dagen kwam tot nu toe pas 16 van de 120 jaren dat er in De Bilt gemeten wordt voor. 

Volgens WeerOnline zijn deze reeksen volledig toe te schrijven aan de klimaatverandering. De temperatuur ligt door het opwarmende klimaat hoger dan vroeger, waardoor temperaturen van 10 graden of meer minder zeldzaam zullen zijn. Daardoor is het aantal dagen in het voor- en najaar met een temperatuur onder de 10 graden kleiner geworden. In juli en augustus is de temperatuur in De Bilt nog nooit onder de 10 graden geweest. 

In 1902, 1962 en 1974 kwam de temperatuur op slechts 140 aangesloten dagen boven de 10 graden uit. Dat is het kleinste aantal sinds het begin van de metingen. In deze eeuw was 2010 het jaar met de kortste reeks. Toen was de temperatuur van 14 mei tot en met 19 oktober, dat zijn 159 dagen, boven de 10 graden. Een normaal jaar telt gemiddeld 193 aaneengesloten dagen waarbij de temperatuur in De Bilt in de dubbele cijfers komt. Begin vorige eeuw was dat nog maar 178 dagen.

Meer uit Middelburg

Veerse kinderburgemeester Max neemt afscheid na onvergetelijk jaar

DOMBURG - Op 12 juni nam Max Huiszoon afscheid als eerste kinderburgemeester van de gemeente Veere. 

12 uur geleden
Fiets 5 juli de gezellige Benefiet Tour Walcheren

WALCHEREN - Op 5 juli organiseert de Rotary Club Walcheren weer de gezellige fietstour over Walcheren. De route kan ook per brommer of auto worden gemaakt. 

15 uur geleden
Onderzoek naar chemicaliën in Klarenbeek; twee Middelburgers opgepakt

MIDDELBURG - De politie heeft maandag twee Middelburgers opgepakt op verdenking van het produceren van synthetische drugs in een pand aan de President Wilsonlaan in Middelburg. Op deze locatie vond de politie tientallen lege en halfvolle vaten van 25 en 60 liter jerrycans met (restanten) geelkleurige en zuurrokende vloeistoffen. 

19 uur geleden
Zeeuwse Zonnige Zomeravonden bij sterrenwacht Middelburg

MIDDELBURG - De jaarlijkse Zeeuwse Zonnige Zomeravonden bij de sterrenwacht in Middelburg beginnen woensdag. Dit zijn thema-avonden over de relatie tussen de zon en de aarde.

21 uur geleden
Naamswijziging: Agridienst wordt TOPS

Agridienst wordt TOPS: klaar voor de toekomst met een nieuwe naam 

21 uur geleden
Toekomstperspectief Zeeland 2050 aangeboden in Den Haag

MIDDELBURG - Zeeuwse bestuurders overhandigen woensdag het kabinet in Den Haag het Toekomstperspectief Zeeland 2050.

22 uur geleden
Motorrijder naar ziekenhuis na valpartij Muidenweg Arnemuiden

ARNEMUIDEN - Een motorrijder is afgelopen nacht gewond geraakt nadat hij op de Muidenweg bij Arnemuiden ten val was gekomen. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht.

22 uur geleden