Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzender Randstad blijft last houden van zwakkere arbeidsmarkt

Uitzender Randstad blijft last houden van zwakkere arbeidsmarkt

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft het afgelopen kwartaal opnieuw minder verdiend aan zijn werk op de minder bedrijvige arbeidsmarkt. De beursgenoteerde onderneming heeft al langer last van de wereldwijde economische onzekerheid. In de belangrijkste markten Noord-Amerika en Noord-Europa verbeterden de resultaten nog niet, in onder meer Frankrijk en Italië wel.

De omzet daalde in het derde kwartaal op jaarbasis met 3 procent tot 5,8 miljard euro. Dat is een kleinere afname dan de 5 procent van drie maanden eerder. Het grootste deel van de terugloop in omzet werd veroorzaakt door wisselkoerseffecten. De winst liep met ruim een vijfde terug, tot 83 miljoen euro. Dat is een verbetering ten opzichte van het tweede kwartaal.

Topman Sander van 't Noordende vindt de resultaten een teken dat zijn bedrijf de goede stappen zet. Daarbij wijst hij op digitalisering en kostenbeheersing.

Personeelskosten teruglopen

Zo liepen de personeelskosten met 4 procent terug vergeleken met drie maanden eerder, onder meer door de inzet van 1 procent minder mensen. De ruim 38.000 fulltimebanen waren er 6 procent minder dan een jaar eerder.

Door de digitalere koers van het bedrijf, waarbij organisaties en arbeidskrachten elkaar vaker vinden via een onlinemarktplaats, is minder personeel nodig. "Met onze nieuwe en slimmere manier van werken willen we klaar zijn voor de toekomst. Daar zijn reorganisaties voor nodig", zei financieel directeur Jorge Vazquez in een toelichting. Het aantal vestigingen in onder meer stadscentra wordt teruggebracht, afgelopen kwartaal met 135 tot ruim 4000.

Uitzender 6 procent verloren

In Nederland verloor de uitzender 6 procent aan omzet vergeleken met een jaar eerder. De thuismarkt is de op twee na belangrijkste voor het bedrijf. Noord-Amerika is met meer dan 1 miljard euro de grootste markt. In Frankrijk, de op een na belangrijkste markt, nam het omzetverlies af van 7 procent naar 4 procent.

Randstad handhaaft de verwachtingen voor dit jaar. In het vierde kwartaal zijn er wel iets meer werkdagen dan de afgelopen maanden, een factor die ook invloed had op de meest recente omzetdaling.

Meer uit Financieel

Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

2 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

5 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

5 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

6 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

9 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

9 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

9 uur geleden