Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzender Manpower verwacht begin 2022 record aan werkgelegenheid

Uitzender Manpower verwacht begin 2022 record aan werkgelegenheid

DIEMEN (ANP) - Wie een baan zoekt in Nederland heeft begin volgend jaar meer keuze dan ooit. Dat is de voorspelling van ManpowerGroup, een van de grootste uitzendbureaus ter wereld. Op basis van zijn driemaandelijkse enquête onder werkgevers stelt het bedrijf dat de werkgelegenheid een recordniveau zal bereiken.

ManpowerGroup vroeg 505 werkgevers in Nederland of ze in het eerste kwartaal van 2022 meer of minder mensen verwachten aan te nemen. Per saldo gaf 47 procent van de werkgevers aan extra personeel aan te moeten trekken, wat betekent dat er veel meer werkgevers hun personeelsbestand willen uitbreiden dan laten inkrimpen.

Het gaat volgens het uitzendconcern om het hoogste werkgelegenheidscijfer sinds het onderzoek in 2003 begon. Een jaar geleden waren er per saldo 2 procent meer werkgevers die extra personeel wilden dan werkgevers die verwachten minder mensen aan te nemen.

Vooral in de financiële sector en zakelijke dienstverlening groeit de werkgelegenheid. Ook in de bouw en IT-sector is meer personeel nodig. In de maakindustrie zijn er ook nog altijd meer werkgevers met uitbreidingsplannen dan andersom, maar het werkgelegenheidscijfer stijgt niet verder dan in voorgaande kwartalen.

Waar de grote vraag naar personeel goed nieuws is voor baanzoekers, kampen werkgevers met steeds grotere schaarste aan arbeidskrachten. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekende dat in het derde kwartaal 126 vacatures openstonden per 100 werklozen. Daarmee is de arbeidsmarkt krapper dan ooit.

"Alle organisaties merken het al, maar deze cijfers bevestigen het: de vraag naar personeel blijft stijgen", zegt Jeroen Zwinkels, algemeen directeur van ManpowerGroup Nederland, in een toelichting op het onderzoek.

Meer uit Financieel

Anthropic: AI-modellen hebben 3 organisaties gehackt tijdens test

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-modellen van het Amerikaanse Anthropic hebben een testomgeving verlaten en drie organisaties gehackt, meldt het AI-bedrijf zelf. Vorige week werd ook al bekend dat AI-modellen van OpenAI, de maker van ChatGPT, tijdens veiligheidstests op hol waren geslagen en op eigen initiatief hadden ingebroken in een populair platform voor programmeurs.

11 minuten geleden
Amazon ziet opnieuw sterke groei bij clouddivisie door AI

SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke groei gezien bij zijn clouddivisie Amazon Web Services (AWS) door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie. Volgens Amazon steeg de omzet bij dat onderdeel met 37 procent tot 42,2 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder. Dat is volgens Amazon de sterkste groei in achttien kwartalen.

7 uur geleden
Wall Street sluit flink hoger, Microsoft uitblinker na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke winsten gesloten, waarmee herstel werd getoond van de stevige minnen een dag eerder. Microsoft was een uitblinker op Wall Street dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. De resultaten van Facebook-moeder Meta Platforms vielen juist tegen en het aandeel ging fors omlaag.

7 uur geleden
Grote vraag vuurwapens Heckler & Koch door hoge defensie-uitgaven

OBERNDORF (ANP/DPA) - De Duitse fabrikant van vuurwapens Heckler & Koch doet goede zaken door de sterk gestegen defensie-uitgaven in Europa. Volgens het bedrijf steeg de omzet in de eerste helft van dit jaar met bijna 47 procent tot 264 miljoen euro. Heckler & Koch maakt handvuurwapens, aanvalsgeweren, machinepistolen en -geweren en granaatwerpers. Het bedrijf is een van de grootste leveranciers van vuurwapens aan de NAVO en EU-landen.

10 uur geleden
Muziekconcern UMG profiteert van overname platenlabel Downtown

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG), met wereldberoemde popsterren als Taylor Swift, Rihanna, Ariana Grande en Harry Styles, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt, geholpen door de overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown. Volgens het in Hilversum gevestigde UMG steeg de omzet met meer dan 10 procent tot 3,3 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.

11 uur geleden
AEX op nieuw slotrecord na grote drukte met bedrijfscijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten een grote hoeveelheid resultaten van onder meer ING, Shell, Air France-KLM, Magnum, BAM, ArcelorMittal en dsm-firmenich. Ook elders in Europa werden veel cijfers gepubliceerd. Verder lieten de chipfondsen op het Damrak wat herstel zien van de recente uitverkoop.

12 uur geleden
Microsoft flink hoger op Wall Street, Meta onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het tech- en softwareconcern deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten door de grote vraag naar AI-diensten en zag de omzet en winst stijgen. Ook verwacht het bedrijf dat de omzet van zijn cloudplatform Azure dit jaar voor het eerst de grens van 100 miljard dollar zal overschrijden. Het aandeel steeg ruim 12 procent.

14 uur geleden