Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzender Manpower verwacht begin 2022 record aan werkgelegenheid

Uitzender Manpower verwacht begin 2022 record aan werkgelegenheid

DIEMEN (ANP) - Wie een baan zoekt in Nederland heeft begin volgend jaar meer keuze dan ooit. Dat is de voorspelling van ManpowerGroup, een van de grootste uitzendbureaus ter wereld. Op basis van zijn driemaandelijkse enquête onder werkgevers stelt het bedrijf dat de werkgelegenheid een recordniveau zal bereiken.

ManpowerGroup vroeg 505 werkgevers in Nederland of ze in het eerste kwartaal van 2022 meer of minder mensen verwachten aan te nemen. Per saldo gaf 47 procent van de werkgevers aan extra personeel aan te moeten trekken, wat betekent dat er veel meer werkgevers hun personeelsbestand willen uitbreiden dan laten inkrimpen.

Het gaat volgens het uitzendconcern om het hoogste werkgelegenheidscijfer sinds het onderzoek in 2003 begon. Een jaar geleden waren er per saldo 2 procent meer werkgevers die extra personeel wilden dan werkgevers die verwachten minder mensen aan te nemen.

Krapper dan ooit

Vooral in de financiële sector en zakelijke dienstverlening groeit de werkgelegenheid. Ook in de bouw en IT-sector is meer personeel nodig. In de maakindustrie zijn er ook nog altijd meer werkgevers met uitbreidingsplannen dan andersom, maar het werkgelegenheidscijfer stijgt niet verder dan in voorgaande kwartalen.

Waar de grote vraag naar personeel goed nieuws is voor baanzoekers, kampen werkgevers met steeds grotere schaarste aan arbeidskrachten. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekende dat in het derde kwartaal 126 vacatures openstonden per 100 werklozen. Daarmee is de arbeidsmarkt krapper dan ooit.

"Alle organisaties merken het al, maar deze cijfers bevestigen het: de vraag naar personeel blijft stijgen", zegt Jeroen Zwinkels, algemeen directeur van ManpowerGroup Nederland, in een toelichting op het onderzoek.

Meer uit Financieel

Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

8 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

9 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

11 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

13 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

13 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

15 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

16 uur geleden