Uitzendconcern Randstad wil branchegenoot Zorgwerk overnemen
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad wil de kleinere branchegenoot Zorgwerk overnemen. De beursgenoteerde uitzender wil met het digitale platform van Zorgwerk, waar 75.000 professionals bij zijn aangesloten, groeien in de snel belangrijker wordende zorgsector. Randstad onderbouwt de beslissing door te zeggen dat door de vergrijzing naar verwachting in 2040 één op de vier Nederlanders in de zorg werkt, tegenover één op de zeven nu.
"Onze strategie richt zich op groeisectoren en het inzetten van digitale platformen om meer gepersonaliseerde en efficiënte interacties met klanten en talent te creëren. Door Randstad en Zorgwerk te combineren, hebben we een nog sterker antwoord op de omvattende behoeften van onze zorgklanten met alle soorten contractvormen", stelde Randstad-topman Sander van 't Noordende in een verklaring. Het aantal vacatures in de zorg bevindt zich de afgelopen jaren al rond recordhoogtes.
Onder meer de ondernemingsraad van Randstad moet nog oordelen over de overname, net als de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het bedrijf hoopt de deal, met een waarde van ongeveer 323 miljoen euro, in de komende vier tot twaalf weken af te ronden.
Omzetdaling
Randstad maakte de overname bekend bij de presentatie van opnieuw tegenvallende kwartaalresultaten. De omzet daalde met 4 procent ten opzichte van een jaar eerder, tot 6 miljard euro. De nettowinst kwam 38 procent procent lager uit, op 106 miljoen euro.
De onderneming spreekt van "blijvend uitdagende marktomstandigheden". De afgelopen kwartalen had de uitzender ook al last van het feit dat bedrijven minder personeel aannemen door de economische omstandigheden. In zowel Nederland als andere markten wereldwijd gingen de inkomsten omlaag.
Opties elders
Ondertussen blijft Randstad zoeken naar ondernemingen om over te nemen. Daarbij richt het zich op de in zijn ogen interessante groeimarkten finance, tech en gezondheidszorg. "En dat zal dan zijn in een van onze voornaamste regio's, zoals de Verenigde Staten, Europa of Japan en India", zei Van 't Noordende.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
9 uur geleden