Uitzendconcern Randstad wil branchegenoot Zorgwerk overnemen
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad wil de kleinere branchegenoot Zorgwerk overnemen. De beursgenoteerde uitzender wil met het digitale platform van Zorgwerk, waar 75.000 professionals bij zijn aangesloten, groeien in de snel belangrijker wordende zorgsector. Randstad onderbouwt de beslissing door te zeggen dat door de vergrijzing naar verwachting in 2040 één op de vier Nederlanders in de zorg werkt, tegenover één op de zeven nu.
"Onze strategie richt zich op groeisectoren en het inzetten van digitale platformen om meer gepersonaliseerde en efficiënte interacties met klanten en talent te creëren. Door Randstad en Zorgwerk te combineren, hebben we een nog sterker antwoord op de omvattende behoeften van onze zorgklanten met alle soorten contractvormen", stelde Randstad-topman Sander van 't Noordende in een verklaring. Het aantal vacatures in de zorg bevindt zich de afgelopen jaren al rond recordhoogtes.
Onder meer de ondernemingsraad van Randstad moet nog oordelen over de overname, net als de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het bedrijf hoopt de deal, met een waarde van ongeveer 323 miljoen euro, in de komende vier tot twaalf weken af te ronden.
Omzetdaling
Randstad maakte de overname bekend bij de presentatie van opnieuw tegenvallende kwartaalresultaten. De omzet daalde met 4 procent ten opzichte van een jaar eerder, tot 6 miljard euro. De nettowinst kwam 38 procent procent lager uit, op 106 miljoen euro.
De onderneming spreekt van "blijvend uitdagende marktomstandigheden". De afgelopen kwartalen had de uitzender ook al last van het feit dat bedrijven minder personeel aannemen door de economische omstandigheden. In zowel Nederland als andere markten wereldwijd gingen de inkomsten omlaag.
Opties elders
Ondertussen blijft Randstad zoeken naar ondernemingen om over te nemen. Daarbij richt het zich op de in zijn ogen interessante groeimarkten finance, tech en gezondheidszorg. "En dat zal dan zijn in een van onze voornaamste regio's, zoals de Verenigde Staten, Europa of Japan en India", zei Van 't Noordende.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten na de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De aankondiging dat de Straat van Hormuz opengaat voor al het scheepsverkeer verlichtte de zorgen over oplopende inflatie enigszins. SpaceX behoorde bijna een week na zijn beursdebuut tot de verliezers.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wie zondag nog snel een luchtje of een scheerset wil halen voor Vaderdag moet opletten. Medewerkers van drogisterijketens Etos en Kruidvat gaan dan staken, kondigt vakbond FNV aan. De bond is ontevreden over de voorstellen van werkgevers in het cao-overleg voor drogisterijmedewerkers, omdat zij aansturen op een halvering van de zondagstoeslag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV waarschuwt dat door een staking van treinpersoneel volgende week woensdag tussen 04.00 uur en 08.00 uur geen treinen van NS rijden. Daarmee korten de actievoerders de werkonderbreking in, stelt FNV-bestuurder Henri Janssen in een nieuwsbrief.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Funda gaat zijn website vernieuwen en woningverkopers meer betrekken bij het proces van huizen plaatsen op de site. Ook komen er nieuwe functies die het makkelijker moeten maken voor woningzoekenden om door het woningaanbod te scrollen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Beleggers verwerkten de toelichting op het rentebesluit van de Fed door de nieuwe centralebankvoorzitter Kevin Warsh en de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
12 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - De topman van textielwinkelketen Zeeman, Erik-Jan Mares, gaat de belangen behartigen van supermarkten. Vanaf september is hij voorzitter van branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).
12 uur geleden