Uitzendconcern Randstad wil branchegenoot Zorgwerk overnemen
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad wil de kleinere branchegenoot Zorgwerk overnemen. De beursgenoteerde uitzender wil met het digitale platform van Zorgwerk, waar 75.000 professionals bij zijn aangesloten, groeien in de snel belangrijker wordende zorgsector. Randstad onderbouwt de beslissing door te zeggen dat door de vergrijzing naar verwachting in 2040 één op de vier Nederlanders in de zorg werkt, tegenover één op de zeven nu.
"Onze strategie richt zich op groeisectoren en het inzetten van digitale platformen om meer gepersonaliseerde en efficiënte interacties met klanten en talent te creëren. Door Randstad en Zorgwerk te combineren, hebben we een nog sterker antwoord op de omvattende behoeften van onze zorgklanten met alle soorten contractvormen", stelde Randstad-topman Sander van 't Noordende in een verklaring. Het aantal vacatures in de zorg bevindt zich de afgelopen jaren al rond recordhoogtes.
Onder meer de ondernemingsraad van Randstad moet nog oordelen over de overname, net als de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het bedrijf hoopt de deal, met een waarde van ongeveer 323 miljoen euro, in de komende vier tot twaalf weken af te ronden.
Omzetdaling
Randstad maakte de overname bekend bij de presentatie van opnieuw tegenvallende kwartaalresultaten. De omzet daalde met 4 procent ten opzichte van een jaar eerder, tot 6 miljard euro. De nettowinst kwam 38 procent procent lager uit, op 106 miljoen euro.
De onderneming spreekt van "blijvend uitdagende marktomstandigheden". De afgelopen kwartalen had de uitzender ook al last van het feit dat bedrijven minder personeel aannemen door de economische omstandigheden. In zowel Nederland als andere markten wereldwijd gingen de inkomsten omlaag.
Opties elders
Ondertussen blijft Randstad zoeken naar ondernemingen om over te nemen. Daarbij richt het zich op de in zijn ogen interessante groeimarkten finance, tech en gezondheidszorg. "En dat zal dan zijn in een van onze voornaamste regio's, zoals de Verenigde Staten, Europa of Japan en India", zei Van 't Noordende.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.
5 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
8 uur geleden