Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzendbureaus: Nederland kan Oekraïners goed gebruiken

Uitzendbureaus: Nederland kan Oekraïners goed gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse uitzendbureaus kunnen vluchtelingen uit Oekraïne die in Nederland terechtkomen goed gebruiken om een deel van het tekort op de arbeidsmarkt op te vangen. Dat zeggen onder meer OTTO Work Force, SprintWerkt en NL Jobs na een belronde door het ANP. In sectoren zoals de logistiek en bij technisch vakpersoneel is al langere tijd sprake van schaarste aan werknemers.

OTTO-topman Frank van Gool zegt dat Oekraïense vluchtelingen "op termijn" een deel van de Nederlandse arbeidsmarkt kunnen aanvullen. Dan gaat het om werk in de bouw, de logistiek en de land- en tuinbouw. "Ze zijn slim en goedopgeleid dus we kunnen ze goed gebruiken", zegt hij. Ook bellen er al "tientallen" klanten die de vluchtelingen graag aan werk willen helpen, "omdat ze iets willen doen", aldus Van Gool.

Op dit moment heeft OTTO hier nog geen Oekraïense vluchtelingen aan het werk. Wel regelt het bedrijf voor de ongeveer 3000 Oekraïners die voor OTTO werken in Polen opvang voor familie in dat land indien nodig. Van Gool geeft aan dat de huidige stroom vluchtelingen voornamelijk bestaat uit vrouwen en ouderen. Oekraïense mannen tussen 18 en 60 jaar is verboden het land te verlaten vanwege de oorlog. Ook legt hij uit dat Europese wetgeving voor werkvergunningen speciaal voor Oekraïense vluchtelingen nog in de maak is.

SprintWerkt

Uitzendbureau SprintWerkt, actief in onder meer de logistiek, foodsector, productie en glastuinbouw, zegt de deuren "wagenwijd" open te zetten voor Oekraïners die willen werken, laat eigenaar Kumar Spaans weten. Op dit moment regelt het uitzendbureau nog geen werk voor vluchtelingen die door de inval van de Russen zijn gevlucht, omdat nog niet duidelijk is of ze mogen werken. Zodra dat kan regelt hij ook direct huisvesting voor ze.

De Oekraïners die NL Jobs nu aan werk heeft geholpen "zijn mensen die al op eigen initiatief naar Nederland zijn gekomen", zegt marketing- en communicatiemanager Brian Lexmond. Hoeveel mensen dat precies zijn, kan hij niet zeggen. Zodra de oorlog "in rustiger vaarwater komt" wil het bedrijf, dat al in Oekraïne personeel wierf, daar "actief campagne gaan voeren" om mensen naar Nederland te halen. Van de ruim 2300 mensen die via NL Jobs werken, komen er nu 62 uit Oekraïne.

Spaans van SprintWerkt maakt zich ook zorgen over hoe niet-gecertificeerde uitzendbureaus straks omgaan met vluchtelingen. "Die mensen kennen hun rechten misschien nog niet. Ik hoop dat er veel op gelet wordt, met name in de vleessector." Daarin waren de laatste jaren veel misstanden met arbeidsmigranten, aldus Spaans.

Meer uit Financieel

Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

15 minuten geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

1 uur geleden
Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

4 uur geleden
Kappers werken steeds vaker als zelfstandig ondernemer

DEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.

5 uur geleden
OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

21 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

23 uur geleden