Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzendbureaus: Nederland kan Oekraïners goed gebruiken

Uitzendbureaus: Nederland kan Oekraïners goed gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse uitzendbureaus kunnen vluchtelingen uit Oekraïne die in Nederland terechtkomen goed gebruiken om een deel van het tekort op de arbeidsmarkt op te vangen. Dat zeggen onder meer OTTO Work Force, SprintWerkt en NL Jobs na een belronde door het ANP. In sectoren zoals de logistiek en bij technisch vakpersoneel is al langere tijd sprake van schaarste aan werknemers.

OTTO-topman Frank van Gool zegt dat Oekraïense vluchtelingen "op termijn" een deel van de Nederlandse arbeidsmarkt kunnen aanvullen. Dan gaat het om werk in de bouw, de logistiek en de land- en tuinbouw. "Ze zijn slim en goedopgeleid dus we kunnen ze goed gebruiken", zegt hij. Ook bellen er al "tientallen" klanten die de vluchtelingen graag aan werk willen helpen, "omdat ze iets willen doen", aldus Van Gool.

Op dit moment heeft OTTO hier nog geen Oekraïense vluchtelingen aan het werk. Wel regelt het bedrijf voor de ongeveer 3000 Oekraïners die voor OTTO werken in Polen opvang voor familie in dat land indien nodig. Van Gool geeft aan dat de huidige stroom vluchtelingen voornamelijk bestaat uit vrouwen en ouderen. Oekraïense mannen tussen 18 en 60 jaar is verboden het land te verlaten vanwege de oorlog. Ook legt hij uit dat Europese wetgeving voor werkvergunningen speciaal voor Oekraïense vluchtelingen nog in de maak is.

SprintWerkt

Uitzendbureau SprintWerkt, actief in onder meer de logistiek, foodsector, productie en glastuinbouw, zegt de deuren "wagenwijd" open te zetten voor Oekraïners die willen werken, laat eigenaar Kumar Spaans weten. Op dit moment regelt het uitzendbureau nog geen werk voor vluchtelingen die door de inval van de Russen zijn gevlucht, omdat nog niet duidelijk is of ze mogen werken. Zodra dat kan regelt hij ook direct huisvesting voor ze.

De Oekraïners die NL Jobs nu aan werk heeft geholpen "zijn mensen die al op eigen initiatief naar Nederland zijn gekomen", zegt marketing- en communicatiemanager Brian Lexmond. Hoeveel mensen dat precies zijn, kan hij niet zeggen. Zodra de oorlog "in rustiger vaarwater komt" wil het bedrijf, dat al in Oekraïne personeel wierf, daar "actief campagne gaan voeren" om mensen naar Nederland te halen. Van de ruim 2300 mensen die via NL Jobs werken, komen er nu 62 uit Oekraïne.

Spaans van SprintWerkt maakt zich ook zorgen over hoe niet-gecertificeerde uitzendbureaus straks omgaan met vluchtelingen. "Die mensen kennen hun rechten misschien nog niet. Ik hoop dat er veel op gelet wordt, met name in de vleessector." Daarin waren de laatste jaren veel misstanden met arbeidsmigranten, aldus Spaans.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

8 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

9 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

11 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

13 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

14 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

15 uur geleden