Uitzendbureau laat Oekraïense vrouwen illegaal en te lang werken
DEN HAAG (ANP) - 27 vrouwen uit Oekraïne hebben illegaal gewerkt voor een bloemenbinder uit Noord-Holland via een uitzendbureau, meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie donderdag. Zowel het bloemenbedrijf als het uitzendbureau krijgt van de inspectie een boeterapport.
Momenteel onderzoekt de inspectie vermoedens over wanbetaling en slechte arbeidsomstandigheden. Zo zouden de vrouwen contant betaald zijn of soms helemaal niet, en zouden sommigen te veel uur per dag werken met te weinig pauze. Een vrouw verklaarde meer dan 17 uur per dag te werken.
De inspectie kwam het uitzendbureau op het spoor door een melding en kwam er toen achter dat er van alles mis was. Mensen werden volgens de inspectie vanuit Oekraïne geworven om in Nederland te komen werken. Vervolgens stapten ze nadat ze 400 euro aan bemiddelingskosten hadden betaald in een busje richting Nederland, om de volgende dag al te beginnen met bloembinden.
"Bijzonder" noemt de inspectie het dat de vrouwen illegaal werkten, omdat vluchtelingen uit Oekraïne met tijdelijke bescherming mogen werken zonder vergunning als de werkgever een melding doet bij het UWV.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
24 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.
2 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
3 uur geleden