Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitzendbranche ziet kansen rond handhaving schijnzelfstandigheid

Uitzendbranche ziet kansen rond handhaving schijnzelfstandigheid

DEN HAAG (ANP) - Voor de uitzendbranche biedt de handhaving op schijnzelfstandigheid door de Belastingdienst kansen. Een op de tien zzp'ers die geraakt dreigt te worden door de veranderingen zal uitwijken naar een uitzend- of detacheringsbureau, denkt Jurriën Koops, directeur van de branchevereniging voor uitzendondernemingen ABU.

Vanaf 1 januari gaat de Belastingdienst controleren en handhaven of zzp'ers niet hetzelfde werk doen als mensen in loondienst. "Er is maar een beperkt deel van de zzp'ers dat geraakt wordt door de handhaving en wetgeving die gaat komen", legt Koops uit. In totaal gaat het volgens hem om ongeveer 600.000 zzp'ers die arbeid verkopen aan organisaties en mogelijk als schijnzelfstandige aan het werk zijn.

Koops schat in dat 10 tot 15 procent van die groep uitwijkt naar een uitzendbureau. "De andere 80 procent zal voor een deel doorgaan als zzp'er en voor een deel in loondienst gaan, of zoekt een inkomen elders." De uitzendbranche zal het meest profiteren van stoppende zzp'ers in sectoren als de beveiliging en kinderopvang, verwacht de directeur.

Uiteenlopende keuzes

Wel benadrukt hij dat het voor een uitzendbureau makkelijker is om in te stappen in branches waar de tarieven lager liggen. Dan kunnen de lonen gelijkgetrokken worden met het tarief dat zzp'ers rekenen, als ook het pensioen, risico bij ziekte en vakantiedagen worden meegeteld.

Opdrachtgevers maken uiteenlopende keuzes in hoe ze omgaan met de veranderingen, ziet Koops. In sommige branches, zoals de kinderopvang, "komt geen zzp'er meer binnen". Er zijn ook sectoren, zoals de bouw, waar werkgevers geen gezamenlijke lijn trekken. "Ze zijn allemaal bezig om goed te kijken naar wie ze inhuren."

Uitzendconcern Randstad gaf eerder aan dat het bedrijf veel vragen krijgt van werkgevers en werknemers, maar toen veranderde er nog weinig in de constructies. Inmiddels is er een lichte verschuiving zichtbaar van zzp naar uitzend- en detacheerconstructies. Het bedrijf begon recent samenwerkingen met Uber Eats en ggz-instelling Parnassia, waarbij zzp'ers wordt aangeboden via een andere contractvorm hun werk te blijven doen, inspelend op de naderende start van de handhaving.

Verschillende sectoren

Maar ook woningcorporaties, het onderwijs of partijen binnen de financiële sector kloppen bij Randstad aan, ziet Jan van Helden, operationeel directeur binnen Randstad Professional, die benadrukt dat Randstad "meer dan alleen een uitzendbureau is". "Dat partijen de komende maand beleidsmatige beslissingen gaan nemen, is wel een sterke verwachting."

Meer uit Financieel

Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

42 minuten geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

2 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

2 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

3 uur geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

3 uur geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

4 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

4 uur geleden