Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitstel uitspraak liquidatieproces Eris door gekraakte telefoons

Uitstel uitspraak liquidatieproces Eris door gekraakte telefoons

SCHIPHOL (ANP) - De uitspraak in hoger beroep in het omvangrijke liquidatieproces Eris wordt uitgesteld, omdat specialisten recentelijk communicatie leesbaar hebben gemaakt uit gekraakte telefoons van een van de verdachten, Gwensly G. (40). Het gerechtshof zou volgens de planning op 5 december uitspraak doen, maar ziet zich door deze ontwikkeling genoodzaakt tot uitstel.

Dit bleek donderdag op een zitting in het proces, in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. Eris draait in hoofdzaak om vijf liquidaties, waarbij de inmiddels verboden motorclub Caloh Wagoh een sleutelrol speelde. Hoofdverdachte in de zaak is Delano R. (54), alias Keylow, gewezen voorman van de club. De rechtbank legde aan vier van de in totaal negentien verdachten een levenslange celstraf op. In hoger beroep is zes keer levenslang geëist.

De twee cryptotelefoons van G. werden in 2018 bij hem in beslag genomen. De inhoud ervan is onlangs leesbaar geworden, aldus het Openbaar Ministerie donderdag op de zitting, en is relevant voor een aantal deeldossiers in de zaak. Het gaat in totaal om ongeveer tweehonderd pagina's tekst.

Uitwerking chats

Een eerste scan heeft uitgewezen dat deze niet tot "wezenlijk andere conclusies" zal leiden ten aanzien van het bewijs tegen de verdachten, zeiden de aanklagers. Ook voorzien zij dat er geen voor de verdachten ontlastende gegevens op tafel zullen komen.

Op 25 november hoopt het OM een analyse en uitwerking van de chats te kunnen verstrekken aan het hof en de verdediging. Justitie sluit niet uit dat niet alle informatie gedeeld kan worden, omdat die mogelijk ook betrekking heeft op andere onderzoeken. Op 5 december zullen de chats op de zitting besproken worden. Niet uitgesloten is dat advocaten naar aanleiding daarvan om nader onderzoek vragen. Wanneer het hof tot een einduitspraak zal komen, is mede daardoor ongewis.

Ontsleutelde berichten

Het bewijs in Eris wordt voor een groot deel gedragen door ontsleutelde cryptocommunicatie tussen de verdachten onderling. De andere pijler wordt gevormd door verklaringen van kroongetuige Tony de G. (40). Gwensly G. kreeg 22 jaar en tien maanden opgelegd door de rechtbank, na een eis van 26 jaar. In hoger beroep heeft het OM die eis herhaald.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

2 minuten geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.

1 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

2 uur geleden
SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

3 uur geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

4 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

5 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

5 uur geleden