Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitstel uitspraak liquidatieproces Eris door gekraakte telefoons

Uitstel uitspraak liquidatieproces Eris door gekraakte telefoons

SCHIPHOL (ANP) - De uitspraak in hoger beroep in het omvangrijke liquidatieproces Eris wordt uitgesteld, omdat specialisten recentelijk communicatie leesbaar hebben gemaakt uit gekraakte telefoons van een van de verdachten, Gwensly G. (40). Het gerechtshof zou volgens de planning op 5 december uitspraak doen, maar ziet zich door deze ontwikkeling genoodzaakt tot uitstel.

Dit bleek donderdag op een zitting in het proces, in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. Eris draait in hoofdzaak om vijf liquidaties, waarbij de inmiddels verboden motorclub Caloh Wagoh een sleutelrol speelde. Hoofdverdachte in de zaak is Delano R. (54), alias Keylow, gewezen voorman van de club. De rechtbank legde aan vier van de in totaal negentien verdachten een levenslange celstraf op. In hoger beroep is zes keer levenslang geƫist.

De twee cryptotelefoons van G. werden in 2018 bij hem in beslag genomen. De inhoud ervan is onlangs leesbaar geworden, aldus het Openbaar Ministerie donderdag op de zitting, en is relevant voor een aantal deeldossiers in de zaak. Het gaat in totaal om ongeveer tweehonderd pagina's tekst.

Uitwerking chats

Een eerste scan heeft uitgewezen dat deze niet tot "wezenlijk andere conclusies" zal leiden ten aanzien van het bewijs tegen de verdachten, zeiden de aanklagers. Ook voorzien zij dat er geen voor de verdachten ontlastende gegevens op tafel zullen komen.

Op 25 november hoopt het OM een analyse en uitwerking van de chats te kunnen verstrekken aan het hof en de verdediging. Justitie sluit niet uit dat niet alle informatie gedeeld kan worden, omdat die mogelijk ook betrekking heeft op andere onderzoeken. Op 5 december zullen de chats op de zitting besproken worden. Niet uitgesloten is dat advocaten naar aanleiding daarvan om nader onderzoek vragen. Wanneer het hof tot een einduitspraak zal komen, is mede daardoor ongewis.

Ontsleutelde berichten

Het bewijs in Eris wordt voor een groot deel gedragen door ontsleutelde cryptocommunicatie tussen de verdachten onderling. De andere pijler wordt gevormd door verklaringen van kroongetuige Tony de G. (40). Gwensly G. kreeg 22 jaar en tien maanden opgelegd door de rechtbank, na een eis van 26 jaar. In hoger beroep heeft het OM die eis herhaald.

Meer uit Binnenland

Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

1 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

1 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

5 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

6 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

8 uur geleden
COA krijgt asielhotel Epe niet leeg en moet dwangsommen betalen

EPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.

8 uur geleden