
Uitslag Ringrijderijvereniging Ons Genoegen
WEMELDINGE - Zaterdag 17 september heeft ringrijderijvereniging ‘Ons Genoegen’ de laatste wedstrijd van dit seizoen gereden. Ondanks het wisselvallige weer was het een mooie afsluiting van het ringrijseizoen 2022 en hebben wij als vereniging ontzettend genoten van deze wedstrijd.
Sieger Meeuse die voor de 1ste keer mee reed, ging al vanaf het begin goed van start. Hij heeft de oranje trui dan ook niet meer afgestaan. Hij eindigde deze dag als winnaar met 21 ringen van de 23 beurten, 2de werd Debora Meeuse met 16 ringen en 3de Ramona van Alphen eveneens met 16 ringen. Het mooist versierde paard werd gewonnen door Ilse Eversdijk, die haar pony had versierd als unicorn, 2de werd Elise Schalk en 3de Debora Meeuse. De pollepel werd na 7 beurten beslist en gewonnen door Dana Voshol, eveneens 1 van de jongere leden. Zij wist bewonderingswaardig dit seizoen al een 2de pollepel in de wacht te slepen.
Ons oudste rijdend lid, met 61 jaar ervaring in het ringrijden, heeft deze dag zijn laatste wedstrijd gereden. Leo Wabeke met zijn 76 jaar geeft het stokje door aan onze jongere leden. Hij heeft, als afsluiting van zijn carrière, een bijzonder mooie wedstrijd gereden. Hij kan terugkijken op een mooie tijd als ringrijder waarin hij vele malen de pollepel won en regelmatig bij de 1ste drie hoorde als er stoelendans werd gereden.
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE - De politie onderzoekt een woninginbraak aan de Cederlaan in Kapelle en roept getuigen op zich te melden. De inbraak vond zaterdag rond 12.25 uur plaats. Volgens de politie is de woning met geweld betreden.
3 uur geledenWEMELDINGE - Een man is zondagmiddag per traumahelikopter overgebracht naar het Universitair Ziekenhuis Antwerpen (UZA), nadat hij onwel was geworden bij het Sluisplateau in Wemeldinge. De hulpdiensten rukten massaal uit na de melding rond 16.20 uur.
5 uur geledenHANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk.
2 dagen geledenYERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag.
3 dagen geledenWEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.
3 dagen geledenREIMERSWAAL - In een schooljaar waarin landelijk 6,1 procent van de leerlingen is blijven zitten, valt Reimerswaal positief op: het aandeel zittenblijvers lag hier op het laagste niveau sinds 2017-2018. Zo'n 5,8 procent van de leerlingen deed een stap terug of moest een jaar overdoen. Toch blijft het behalen van een diploma een prestatie van formaat. Voor Emy van den Top (17) is het een moment van opluchting en trots. Zij rondde onlangs haar mbo-opleiding tot helpende zorg en welzijn op niveau 2 succesvol af in één jaar tijd.
4 dagen geledenWEMELDINGE - Alle 18 leerlingen van Wim Steenbakker hebben hun eerste AMV-diploma in ontvangst genomen. Tijdens de lessen algemene muzikale vorming (AMV) die ze het afgelopen jaar volgden, leerden ze van alles over muziek, speelden ze op tal van verschillende instrumenten en leerden ze de basis van het notenschrift.De AMV-lessen die Wim geeft, zijn bedoeld voor kinderen die in groep 3, 4 en 5 zitten van de basisschool. Tijdens de lessen gaan we aan de slag met gitaren, ukeleles, keyboards, piano en zingen. Dirigeren, blaasinstrumenten, percussie-instrumenten en zelfs wereldmuziekinstrumenten komen ook aan bod. Daarnaast leren de kinderen ook spelenderwijs het notenschrift zodat zij met een goede basiskennis kunnen starten op een instrument. Doordat de kinderen in groepjes zitten, staat het samen muziek maken en het samen plezier hebben centraal. Elk kind krijgt volop aandacht en er zijn voldoende instrumenten voor alle kinderen. Veel kinderen gaan dan ook na het behalen van hun AMV muziekdiploma verder met het bespelen van een instrument.KerstmuziekavondHet hoogtepunt van de AMV-lessen vormt wel het jaarlijks muziekoptreden. Afgelopen jaar traden alle muziekleerlingen, waaronder de AMV-leerlingen, op tijdens de kerstmuziekavond die Wim organiseerde. Voor veel AMV's was dat de eerste keer dat ze samen als groep op een groot podium stonden en optraden.
5 dagen geleden