
Uitslaande brand op dak schoolgebouw Dongestraat Oost-Souburg
OOST-SOUBURG - Bij het gebouw van basisschool De Parelburcht in Oost-Souburg heeft donderdagavond een uitslaande brand gewoed op het dak. Inmiddels is de brand geblust. Niemand is gewond geraakt.De brand bij de christelijke basisschool aan de Dongestraat werd rond 18.45 uur opgemerkt. Omstanders merkten rookontwikkeling op vanaf het dak van het gebouw. Al snel waren ook vlammen te zien. In eerste instantie hield de brandweer rekening met de aanwezigheid van gasflessen op het dak, dit vanwege eerder uitgevoerde werkzaamheden. Uiteindelijk werden geen gasflessen aangetroffen.Twee blusvoertuigen en een hoogwerker werden ingezet om de brand te bestrijden. Om de brand goed te kunnen blussen, moesten eerst delen van plafonds worden gesloopt, zo meldt de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Uiteindelijk kon rond 19.30 uur het sein brand meester worden gegeven. Wel moest er toen nog uitgebreid worden geventileerd. In een groot deel van de school hing namelijk rook.Het is nog niet bekend of de school maandag - de zomervakantie is dan voorbij - weer open kan. Stichting Salvage zal in ieder geval actie ondernemen om de school zo snel mogelijk schoon te laten maken, zo meldt de Veiligheidsregio. Over het ontstaan van de brand is nog niets bekend.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op zaterdag 9 augustus presenteert de SP-afdeling Vlissingen zich opnieuw aan de inwoners van de gemeente. Op het badstrand zal de SP om 09.00 uur een informatietent plaatsen aan het einde daarvan.
3 uur geledenVLISSINGEN- Op de Nieuwe Vlissingseweg heeft in de nacht van zaterdag op zondag een ongeval plaatsgevonden. Toen een personenauto afremde voor de verkeerslichten bij de kruising met de De Willem Ruysstraat, de Paul Krugerstraat en de Prins Hendrikweg kon een achterop komende bestelbus niet meer op tijd stoppen en klapte achterop de personenauto. Voor zover bekend raakte hierbij niemand gewond. De politie nam bij de bestuurders een alcoholtest af. Eén van hen werd naar aanleiding van de uitslag overgebracht naar het politiebureau. Of de persoon daadwerkelijk teveel alcohol had gedronken wordt nog onderzocht.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op donderdag 21 augustus verandert de boulevard van Vlissingen in een sfeervol mosselfeest: de Langste Mosseltafel. Bezoekers kunnen van 16.00 tot 20.00 uur genieten van verse Zeeuwse mossels, live muziek en gezelligheid. De opbrengst van het evenement gaat naar Stichting ALS Nederland.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Op donderdag 14 augustus keert de imposante Chinookhelikopter van de Koninklijke Luchtmacht terug naar Vlissingen voor een spectaculaire demonstratie tijdens Rescue Zeeland.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Waterschap Scheldestromen is gestart met het jaarlijkse onderhoud aan bijna 10.000 kilometer sloten en waterlopen in Zeeland. Door gewijzigde wet- en regelgeving wijzigt in sommige gebieden de manier van maaien. Ook het baggeren van sloten wordt voortgezet.
5 dagen geledenVLISSINGEN - Het grootste meezingfeest van Zeeland keert terug op zaterdag 9 augustus. Tijdens Vlissingen Zingt verandert het Bellamypark in een sfeervol openluchtpodium waar duizenden bezoekers samen zingen, dansen en genieten. De toegang is gratis.
5 dagen geledenVLISSINGEN - Alzheimercafés zijn ontmoetingsplaatsen voor iedereen die met dementie te maken heeft.
6 dagen geleden