Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitrol vaccin en steunpakket VS stuwen beurzen

Uitrol vaccin en steunpakket VS stuwen beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen wonnen maandag terrein. De uitrol van het coronavaccin in veel Europese landen zorgde voor optimisme op de beursvloeren. Ook waren beleggers opgelucht dat president Donald Trump toch het coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie heeft ondertekend. Op het Damrak stond techinvesteerder Prosus onder druk door de vrees dat de Chinese overheid de grote technologiebedrijven in het land harder gaat aanpakken.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent in de plus op 629,62 punten. De MidKap klom ook 0,5 procent, tot 938,94 punten. De Duitse DAX steeg 1,1 procent en bereikte tussentijds de hoogste stand ooit. De hoofdindex in Parijs won ook 1,1 procent. In Londen bleef de beurs dicht.

Prosus was de grootste verliezer in de AEX met een min van dik 4 procent. Peking eist onder meer dat betalingsdienstverlener Ant Group, een dochterbedrijf van Alibaba, stopt met consumentenkredieten en vermogensbeheerdiensten. Ook wordt onderzoek gedaan naar de sterke machtspositie van webwinkel Alibaba. Het aandeel Alibaba ging maandag in Hongkong opnieuw hard onderuit. Ook het Chinese internetconcern Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft, moest het ontgelden.

Philips

Koplopers bij de Amsterdamse hoofdfondsen waren informatieleverancier Wolters Kluwer en zorgtechnologieconcern Philips met winsten van rond 2 procent. In de MidKap stonden bodemonderzoeker Fugro en postbedrijf PostNL bovenaan met plussen van 4,2 en 3 procent. Biotechnoloog Pharming en vastgoedfonds Eurocommercial Properties waren de grootste dalers met verliezen van 4,2 en 1,9 procent.

In Frankfurt werd Delivery Hero 9 procent meer waard en tikte de hoogste koers ooit aan. De Duitse maaltijdbezorger moet van de Zuid-Koreaanse mededingingsautoriteit de bestelapp Yogiyo verkopen om goedkeuring te krijgen voor de miljardenovername van zijn Zuid-Koreaanse branchegenoot Woowa Brothers. Zuid-Korea is na China en de Verenigde Staten de grootste markt voor maaltijdbezorgers. In Amsterdam won concurrent Just Eat Takeaway ruim 1 procent.

De euro was 1,2209 dollar waard, tegen 1,2192 dollar op donderdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 48,69 dollar. Brentolie klom 0,9 procent in prijs tot 51,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bank moet klant terugbetalen na fraude, ook bij grove nalatigheid

LUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.

31 minuten geleden
Albert Heijn: reguliere leveringen aan winkels volledig hervat

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.

49 minuten geleden
Pernod Ricard heeft last van zwakke drankverkopen in VS en Europa

PARIJS (ANP) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard blijft last houden van zwakke marktomstandigheden in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf achter merken zoals Absolut Vodka, Martell, Malibu, Jameson en Chivas Regal deed in het afgelopen kwartaal wel goede zaken in India, een belangrijke groeimarkt voor het concern. Pernod Ricard bereidt daar een beursgang voor, die nog wel goedgekeurd moet worden door het bestuur.

1 uur geleden
AEX-index hard omlaag door verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een flink verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk na een verkoopgolf in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. De chipaandelen zijn dit jaar hard gestegen door de grote vraag naar chips voor AI-toepassingen, maar beleggers vragen zich af of die koerswinsten wel houdbaar zijn.

2 uur geleden
Nog lege schappen in Albert Heijn-winkels door Nederland

DEN HAAG (ANP) - In verschillende Albert Heijn-vestigingen in Nederland zijn donderdag nog lege schappen te zien van verse producten, zoals groente en fruit. Wel lijkt het erop dat er weer meer wordt bijgevuld, nu het herstel van de leveringen aan supermarkten is ingezet.

2 uur geleden
TSMC boekt opnieuw recordwinst door sterke vraag naar AI-chips

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.

3 uur geleden
Fastned voert bouwtempo nieuwe laadstations op

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.

3 uur geleden