Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitgevist: een zoektocht naar een antwoord op een prangende vraag

Uitgevist: een zoektocht naar een antwoord op een prangende vraag

ARNEMUIDEN - Hans Pape (1950) werd in het langgerekte Overijsselse lintdorp Vriezenveen geboren, waar hij de lagere school en Ulo bezocht. Hierna ging hij naar de Christelijke  Kweekschool Rosarium te Almelo. Van 1971 tot 1989 was hij onderwijzer in het Overijsselse Westerhaar. Na zijn huwelijk in 1974 ontstond er een gezin met vier kinderen.

 Hierover schreef Hans zijn eerste boek ‘De Bruggebuurte’ direct aan het kanaal. Het werd in feite het eerste deel van zijn biografie, met het dorp Vriezenveen centraal. Huis aan huis werd doorlopen met alle bijbehorende bijnamen en huisnamen.

De stap naar Arnemuiden?
In 1988 zocht de schoolvereniging voor Christelijk Onderwijs op Gereformeerde Grondslag voor de Koningin Beatrixschool een nieuwe directie. Hans solliciteerde, maar voordat hij werd aangenomen kwam een delegatie van negen personen naar twee proeflessen van hem kijken (één les over godsdienst). Daarop waagde hij de grote sprong: van 1989 tot 2013 werd Hans directeur van de christelijke basisschool van het vissersdorp Arnemuiden. Ja en wat ga je dan doen als je gepensioneerd bent? Hans pakte van alles op: tochten maken met de caravan; vissen met een kleinzoon en daarbij ook fotograferen; vrijwilligerswerk bij ‘De Ontmoeting’ in Middelburg; zingen bij een koor en…. schrijven van verhalen en columns. Zo ontstond zijn tweede boekje met de titel ‘Uitgevist’ (gaat over de periode Vriezenveen t/m Arnemuiden (1988-1989) en een terugblik vanuit 2022. Het betreft losse verhalen, herinneringen en columns. De Historische Vereniging Arnemuiden vroeg hem iets over de vroegere Koningin Beatrixschool te schrijven Het Vriezenveen van enkele tientallen jaren geleden wordt weer beschreven, maar nu vanuit een ander perspectief. Die ontdekkingsreis begint zodoende aan het Westeinde te Vriezenveen. Daarom is dit boekje interessant voor iedereen die geïnteresseerd is in de nieuwste geschiedenis van een of beide dorpen, zeker als het ook gaat om de maatschappelijke ontwikkelingen; het gaat ook om een stukje sociale geschiedenis met een persoonlijk en subjectief tintje.

Je moet visser van mensen zijn
?Toen hij in het Middelburgse koffiehuis vertelde over zijn vissen met zijn kleinzoon, kreeg hij als commentaar: ‘Weg met die hengel, je moet visser van mensen zijn’ (gebaseerd op de tekst van Lukas 5;1-11). Hans vond dat dit ook op hem van toepassing was, maar het betekende niet dat hij nu niet meer zou gaan vissen, maar wel dat hij zijn leven wilde richten op de belangen van zijn medemens, groot of klein. Zo ontstond er al bij al een alleraardigst boekje; hier en daar gedetailleerd. Zo kon Hans alle betrokkenen een blijvende herinnering verschaffen. Het boek is onlangs gepresenteerd bij het Historisch Museum te Vriezenveen. Het werkje bevat vele (kleur)foto’s, talrijke anekdotes, veel bijzonderheden en weetjes. Hans schrijft op een heel prettige manier en weet blijvend te boeien. Van harte aanbevolen.

Verkrijgbaar: bij Boekhandel Den Hertog en ‘De Drukkery’ te Middelburg. Door €17,50, over te schrijven naar J L Pape vindt u het op Walcheren in uw brievenbus. (NL11 INGB0002402706 (adresgegevens toevoegen).?

Meer uit Middelburg

Middelburger Ruben Boutens doet het goed op Tsjechisch kampioenschap karten

MIDDELBURG - Afgelopen weekend werd in Hodonin in Tsjechië de vierde editie van het open Tsjechisch kampioenschap 4-takt karten gehouden. 

1 uur geleden
N57 bij Middelburg afgesloten richting A58 na ernstig ongeluk; slachtoffer met spoed naar ziekenhuis

MIDDELBURG - Op de Havenpoortweg (N57) bij Middelburg is dinsdagmorgen een ernstig verkeersongeval gebeurd. De weg is afgesloten richting de snelweg A58.

3 uur geleden
Bijna 130 geslaagden bij examens zwemmend redden

MIDDELBURG - De Middelburgse reddingsbrigade blijft groeien en dat was goed te zien tijdens de jaarlijkse examens. 

22 uur geleden
Muziekvereniging Veere’s Genoegen verzorgt drie zomerconcerten

VEERE - Het fanfareorkest van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere verzorgt in de maanden juni en juli drie zomerconcerten.

1 dag geleden
Marja Geschiere verrast met lintje: ‘Al 33 jaar zet zij zich met hart en ziel in voor Aagtekerke’

AAGTEKERKE - In de dorpskerk in Aagtekerke is Marja Geschiere-Sanderse zaterdag verrast met een koninklijke onderscheiding.

1 dag geleden
Zeeuwse ICT-sector blijft kampen met personeelstekort, al neemt spanning af

De Zeeuwse arbeidsmarkt voor ICT'ers is nog altijd zeer krap, maar er zijn tekenen van afkoeling. In 2024 daalde het aantal vacatures licht, terwijl het aantal werkzoekende ICT'ers toenam. Toch blijven werkgevers moeite houden met het vinden van geschikte kandidaten. Dat laat UVW Zeeland weten.

1 dag geleden
Scooter en fiets komen met elkaar in botsing op fietspad Muidenweg

ARNEMUIDEN- Op het fietspad langs de Muidenweg zijn zaterdagavond een scooter en een fiets met elkaar in botsing gekomen. Door de klap kwamen zowel de bestuurder van de scooter als de fietser ten val. De politie en ambulancedienst kwamen met spoed ter plaatse. De fietser werd op de locatie van het ongeval medisch gecontroleerd. Vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig te zijn. Waardoor de scooter en fietser met elkaar in botsing kwamen is niet duidelijk.

2 dagen geleden