Uitgeverij Boekhout doneert planten bij zorgcentrum Ten Anker
THOLEN - Op tal van gebieden laten de maatregelen rondom het coronavirus zich voelen. Een van de sectoren waar dit zich op bijzonder schrijnende wijze laat voelen én zien is de sierteelt.
De sector wordt ongekend hard getroffen omdat het overgrote deel van de handel stil is komen vallen, terwijl men het juist van de export moet hebben. Beelden van telers die met de grasmaaier door de kas gaan of planten in containers storten, doen pijn.
Challenge
Om de kwekers te steunen worden op social media acties op touw gezet om mensen aan te moedigen vooral bloemen te kopen. Onder bedrijven is zelfs een challenge losgekomen, waarbij bedrijven elkaar uitdagen voor het eigen personeel, voor mensen met cruciale beroepen of juist voor hen die het meest kwetsbaar zijn, bloemen te kopen. Zo worden er toch nog mensen mee blij gemaakt en vangt de kweker, als is het meer van symbolisch waarde dan dat het financieel echt zoden aan de dijk zet, toch nog een eerlijke prijs voor een paar van zijn planten.
Campanula's
Deze challenge deed ook Tholen aan. Uitgeverij Boekhout uit Tholen legden contact met bejaardentehuis Ten Anker en de bewoners kunnen nu – in verband met het verplichte binnenblijven eerst op de vensterbank en allicht later in de tuin – genieten van deze prachtige campanula's van de Westlandse kweker Ten Have Plant uit.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis biedt vanaf januari een nieuwe behandeling aan voor mannen met plasklachten door een vergrote prostaat. Tijdens de zogenoemde Rezum-behandeling wordt met stoom overtollig prostaatweefsel behandeld. Deze methode is minder ingrijpend en heeft minder gevolgen dan een operatie. Bravis is de derde kliniek in Nederland die deze behandeling aanbiedt.
59 minuten geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In de donkere decembermaand zorgt PJZ Tholen Sint-Philipsland opnieuw voor licht op het eiland. Voor de derde keer organiseert de jongerenvereniging een landbouw lichtjestour. Op vrijdag 19 december rijdt een lange stoet van feestelijk verlichte trekkers door verschillende dorpen.
17 uur geledenROTTERDAM/SINT-ANNALAND - Het Erasmus MC in Rotterdam heeft afgelopen vrijdag tien nieuwe relaxstoelen onthuld. De stoelen zijn mogelijk gemaakt door Stichting Vrienden van Siem, die dit in 2024 als goed doel koos. Dankzij de opbrengsten van dat jaar kon de stichting de stoelen schenken.
21 uur geledenPOORTVLIET - Twee auto's zijn zaterdagavond op de Langeweg bij Poortvliet op elkaar gebotst. Eén van de bestuurders bleek onder invloed van alcohol te zijn. Een woordvoerster van de politie kon niet zeggen of er iemand gewond is geraakt.
23 uur geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Geraldo Theuns en Jos van Driel bij Hendrickx Constructie Ossendrecht.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Sint-Annaland draagt een geschiedenis die evenzeer door mensen als door water is gevormd. Waar nu een hechte gemeenschap van ruim 4.000 inwoners woont, lag 550 jaar geleden een verlaten stuk land. Wachtend op iemand die er toekomst in zag. Die toekomst kwam van grondlegster Anna van Bourgondië.
2 dagen geleden