Uitgeverij Boekhout doneert planten bij zorgcentrum Ten Anker
THOLEN - Op tal van gebieden laten de maatregelen rondom het coronavirus zich voelen. Een van de sectoren waar dit zich op bijzonder schrijnende wijze laat voelen én zien is de sierteelt.
De sector wordt ongekend hard getroffen omdat het overgrote deel van de handel stil is komen vallen, terwijl men het juist van de export moet hebben. Beelden van telers die met de grasmaaier door de kas gaan of planten in containers storten, doen pijn.
Challenge
Om de kwekers te steunen worden op social media acties op touw gezet om mensen aan te moedigen vooral bloemen te kopen. Onder bedrijven is zelfs een challenge losgekomen, waarbij bedrijven elkaar uitdagen voor het eigen personeel, voor mensen met cruciale beroepen of juist voor hen die het meest kwetsbaar zijn, bloemen te kopen. Zo worden er toch nog mensen mee blij gemaakt en vangt de kweker, als is het meer van symbolisch waarde dan dat het financieel echt zoden aan de dijk zet, toch nog een eerlijke prijs voor een paar van zijn planten.
Campanula's
Deze challenge deed ook Tholen aan. Uitgeverij Boekhout uit Tholen legden contact met bejaardentehuis Ten Anker en de bewoners kunnen nu – in verband met het verplichte binnenblijven eerst op de vensterbank en allicht later in de tuin – genieten van deze prachtige campanula's van de Westlandse kweker Ten Have Plant uit.
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 uur geledenOUD-VOSSEMEER - In de omgeving van Oud-Vossemeer zijn meldingen binnengekomen van oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers. Inwoners worden telefonisch benaderd met het verhaal dat hun bankpas moet worden opgehaald, waarbij ook naar de pincode wordt gevraagd.
17 uur geledenTHOLEN - De gemeente nodigt inwoners uit om een krans te leggen tijdens de Dodenherdenking in Tholen op maandag 4 mei. De herdenking vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Iedereen die bloemen of een krans wil leggen, kan zich hiervoor aanmelden.
22 uur geledenTHOLEN - Stichting Jardin de la Musique brengt dit jaar de muziek van de zestiende-eeuwse Thoolse componist Ghiselin Danckerts opnieuw tot leven met concerten, een opname en een educatieproject voor scholen. Daarmee krijgt een vrijwel onbekend stuk Zeeuws cultureel erfgoed opnieuw een stem.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Loods 3 in Sint-Maartensdijk opent op zaterdag 18 april de deuren voor een open dag. De locatie aan de Sportlaan bestaat tien jaar en dat wordt die dag tussen 10.00 en 13.30 uur uitgebreid gevierd.
2 dagen geledenTHOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
3 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
4 dagen geleden