Uitgeschakeld Vietnam zet op WK tegen Oranje vol in op verdediging
DUNEDIN (ANP) - De Vietnamese voetbalsters zullen alles geven om het Oranje lastig te maken in de laatste groepswedstrijd op het WK. Vietnam maakt geen kans meer op de achtste finales, maar dat wil volgens coach Duc Chung Mai niet zeggen dat zijn speelsters niet blijven strijden. "Nederland is sterk en wij zullen het zeker zwaar krijgen, maar we geven niet op", liet de 72-jarige coach maandag in Dunedin weten.
Duc Chung wil tegen Oranje vooral inzetten op verdedigen, iets wat Vietnam tegen Portugal (0-2) volgens de coach verzuimde. "We waren toen te druk met de aanval waardoor achterin gaten vielen. Nederland zal veel goals willen maken om in de race te blijven met de Verenigde Staten en Portugal. Wij zullen zeer vastberaden moeten zijn."
De wedstrijden die zowel Vietnam en Nederland als Portugal en de VS dinsdag om 09.00 uur (Nederlandse tijd) spelen, bepalen wie groepswinnaar en wie tweede wordt. Die twee landen gaan door naar de achtste finales in Melbourne en Sydney. Op dit moment hebben de VS en Nederland 4 punten, Portugal 3 en Vietnam 0. De Amerikanen hebben een beter doelsaldo dan Oranje.
De Vietnamese coach riep zijn speelsters op om alles te laten zien wat ze in zich hebben. "Niet alleen voor mij, maar voor de fans in het hele land."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
39 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
2 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
12 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
16 uur geleden