Uitgeklede ceremonie op Defensie voor overdracht ministerschap
DEN HAAG (ANP) - Kajsa Ollongren heeft na een uitgeklede ceremonie het ministerschap van Defensie overgedragen gekregen van Henk Kamp. Waar het departement normaal bekend staat om een uitbundige ceremonie waarin de krijgsmacht "aanhankelijkheid en trouw" toont, was de overdracht dit keer bescheiden wegens de coronamaatregelen.
Ollongren (D66) en de nieuwe staatssecretaris Christophe van der Maat (VVD), werden door de hoogste ambtenaar van het ministerie en de Commandant der Strijdkrachten verwelkomd en door het ministerie geleid. Eerder vroeg de politie een groep van enkele tientallen coronademonstranten afstand te nemen van het ministerie aan het Plein in Den Haag. De demonstranten maakten bij de binnenkomst van de kersverse bewindspersonen veel lawaai met toeters, fluitjes en een sirene.
"Waar ken ik u van?" grapte Kamp tegenover Ollongren bij haar binnenkomst. In het vorige kabinet was Ollongren minister van Binnenlandse Zaken. Ze sprak haar dank uit tegenover Kamp, "dat jij bereid was dit op je te nemen". De oud-VVD-bewindsman trad aan nadat Ank Bijleveld (CDA) in september was opgestapt wegens kritiek op de evacuatie uit Afghanistan.
Het nodige ongemak
De bescheiden ceremonie, waarbij op een krappe gang ook afstand moest worden gehouden wegens de coronaregels, zorgde ook voor het nodige ongemak. "Oké, dat was 'm!" zei Kamp opgelucht toen hij een onderscheidingsvlag en een 'klewang' (een traditioneel zwaard) aan Ollongren had overhandigd. Zijn partijgenoot Van der Maat moest echter ook nog een vlag ontvangen.
De oud-bewindsman krijgt zelf ook zo'n onderscheidingsvlag mee naar huis, als dank voor zijn tijd als minister. Kamp was drieënhalve maand lid van het demissionaire kabinet. Tussen 2003 en 2007 was hij al eens minister van Defensie.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bij de hervatting van het Marengo-proces geen concrete beslissing genomen over de situatie rondom de bijstand van Ridouan Taghi (48). "Dat zou prematuur zijn", zei de voorzitter. De hoofdverdachte zit al bijna een jaar zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn raadsman Vito Shukrula in april.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Russische staatshackers proberen wereldwijd toegang te krijgen tot accounts van hoogwaardigheidsbekleders, militairen en ambtenaren op de berichtendiensten WhatsApp en Signal. Nederland vormt daarop geen uitzondering, waarschuwen de inlichtingendiensten AIVD en MIVD. De hackers hebben met deze campagne waarschijnlijk al gevoelige informatie in handen gekregen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Franse muziekpionier Jean-Michel Jarre is dit najaar eregast tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Hij verzorgt in die hoedanigheid het openingsconcert in AFAS Live. Ook laat hij zich interviewen tijdens de ADE-conferentie.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
15 uur geleden