Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbreiding Madurodam alleen bij verbetering parkeerplannen

Uitbreiding Madurodam alleen bij verbetering parkeerplannen

DEN HAAG (ANP) - Attractiepark Madurodam mag pas uitbreiden als de parkeerplannen verbeterd worden. Daarvoor is twintig weken de tijd gegeven, bepaalde de Raad van State (RvS) woensdag.

De RvS vindt de vrees van omwonenden en de Bomenstichting Den Haag gegrond dat de uitbreiding kan leiden tot een onaanvaardbare toename van de parkeerdruk in de omgeving. Andere bezwaren, onder meer over geluidsoverlast en aantasting van het stedelijk groen, overtuigden niet.

De bestuursrechter wijst erop dat de Haagse gemeenteraad in het bestemmingsplan "extra parkeerplaatsen niet geborgd" heeft, terwijl die wel nodig zijn op drukke dagen. De raad "moet hierover een nieuwe en beter onderbouwde beslissing nemen".

Het bestemmingsplan maakt het mogelijk dat Madurodam 0,6 hectare groter wordt. Bouwmogelijkheden op het park worden verruimd met 4000 naar 12.500 vierkante meter.

Voor de uitbreiding wordt een deel van de Scheveningse Bosjes gekapt, maar er wordt ter compensatie vlakbij nieuw aangeplant. De uitbreiding betreft overdekte paviljoens, waarmee het park - dat Nederland in het klein toont - minder afhankelijk wil worden van het weer. De uitbreidingsplannen bracht Madurodam al in 2017 naar buiten.

Meer uit Binnenland

Provincie Brabant schuift besluit over Moerdijk voor zich uit

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant stelt een besluit over het mogelijk verdwijnen van het dorp Moerdijk uit. De provincie wil de komende maanden diverse onderzoeken laten doen, onder meer om de maatschappelijke kosten en baten en de milieugevolgen te kunnen afwegen. Wat de gemeente Moerdijk betreft, maakt het dorp met ruim 1100 inwoners plaats voor uitbreiding van het bestaande haven- en industrieterrein in die plaats.

6 minuten geleden
Negen mensen aangehouden rond Europese wedstrijd Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Negen mensen zijn donderdag aangehouden rond de Europa League-wedstrijd van Go Ahead Eagles tegen het Duitse VfB Stuttgart in Deventer. Ze hadden zich volgens de politie schuldig gemaakt aan belediging, mishandeling, openlijk geweld en het niet voldoen aan een bevel van een agent.

15 minuten geleden
Boeren en trekkers bij provinciehuis Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Boeren met en zonder tractoren zijn naar het provinciehuis in Den Bosch gekomen. Ze maken zich zorgen over diverse plannen waarover de Brabantse politiek vrijdag vergadert. De maatregelen zijn ingrijpend, stapelen zich op op het boerenerf en hebben gevolgen voor de toekomst van de agrarische bedrijven, aldus landbouworganisatie ZLTO.

59 minuten geleden
Autisme komt echt niet door vaccinaties, benadrukt Lareb

DEN BOSCH (ANP) - Mensen met een vorm van autisme hebben dat niet gekregen doordat ze zijn gevaccineerd. Inentingen veroorzaken geen autisme, heeft bijwerkingencentrum Lareb vrijdag nogmaals gezegd.

1 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel zakt tot onder 1900

TER APEL (ANP) - Voor het eerst sinds eind oktober verblijven minder dan 1900 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA blijft al ruim een week onder de limiet van 2000 mensen, en hoeft daardoor al een tijdje geen dwangsommen meer te betalen aan de gemeente Westerwolde, waarin Ter Apel ligt.

1 uur geleden
15 jaar lang geen afname in moord op vrouwen door (ex-)partner

DEN HAAG (ANP) - Het aantal vrouwen dat werd gedood door een partner of door een ex, is in de afgelopen 15 jaar onveranderd gebleven. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekend. Bij gescheiden vrouwen komt moord of doodslag door een (ex-)partner het vaakst voor.

5 uur geleden
Bestuurder om het leven gekomen bij verkeersongeval in Wanssum

WANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.

9 uur geleden