Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbreiding Madurodam alleen bij verbetering parkeerplannen

Uitbreiding Madurodam alleen bij verbetering parkeerplannen

DEN HAAG (ANP) - Attractiepark Madurodam mag pas uitbreiden als de parkeerplannen verbeterd worden. Daarvoor is twintig weken de tijd gegeven, bepaalde de Raad van State (RvS) woensdag.

De RvS vindt de vrees van omwonenden en de Bomenstichting Den Haag gegrond dat de uitbreiding kan leiden tot een onaanvaardbare toename van de parkeerdruk in de omgeving. Andere bezwaren, onder meer over geluidsoverlast en aantasting van het stedelijk groen, overtuigden niet.

De bestuursrechter wijst erop dat de Haagse gemeenteraad in het bestemmingsplan "extra parkeerplaatsen niet geborgd" heeft, terwijl die wel nodig zijn op drukke dagen. De raad "moet hierover een nieuwe en beter onderbouwde beslissing nemen".

Het bestemmingsplan maakt het mogelijk dat Madurodam 0,6 hectare groter wordt. Bouwmogelijkheden op het park worden verruimd met 4000 naar 12.500 vierkante meter.

Voor de uitbreiding wordt een deel van de Scheveningse Bosjes gekapt, maar er wordt ter compensatie vlakbij nieuw aangeplant. De uitbreiding betreft overdekte paviljoens, waarmee het park - dat Nederland in het klein toont - minder afhankelijk wil worden van het weer. De uitbreidingsplannen bracht Madurodam al in 2017 naar buiten.

Meer uit Binnenland

Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

36 minuten geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

1 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

2 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

2 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

2 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

2 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden