Uitbreiding Madurodam alleen bij verbetering parkeerplannen
DEN HAAG (ANP) - Attractiepark Madurodam mag pas uitbreiden als de parkeerplannen verbeterd worden. Daarvoor is twintig weken de tijd gegeven, bepaalde de Raad van State (RvS) woensdag.
De RvS vindt de vrees van omwonenden en de Bomenstichting Den Haag gegrond dat de uitbreiding kan leiden tot een onaanvaardbare toename van de parkeerdruk in de omgeving. Andere bezwaren, onder meer over geluidsoverlast en aantasting van het stedelijk groen, overtuigden niet.
De bestuursrechter wijst erop dat de Haagse gemeenteraad in het bestemmingsplan "extra parkeerplaatsen niet geborgd" heeft, terwijl die wel nodig zijn op drukke dagen. De raad "moet hierover een nieuwe en beter onderbouwde beslissing nemen".
Het bestemmingsplan maakt het mogelijk dat Madurodam 0,6 hectare groter wordt. Bouwmogelijkheden op het park worden verruimd met 4000 naar 12.500 vierkante meter.
Voor de uitbreiding wordt een deel van de Scheveningse Bosjes gekapt, maar er wordt ter compensatie vlakbij nieuw aangeplant. De uitbreiding betreft overdekte paviljoens, waarmee het park - dat Nederland in het klein toont - minder afhankelijk wil worden van het weer. De uitbreidingsplannen bracht Madurodam al in 2017 naar buiten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
1 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
4 uur geleden