Uitbraak in Chinese miljoenenstad gelinkt aan havenarbeiders
PEKING (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Chinese metropool Qingdao denken dat het coronavirus zich lokaal kon verspreiden door twee havenarbeiders. De overheid laat vanwege de uitbraak in de oostelijke kuststad in enkele dagen tijd alle negen miljoen inwoners testen. Die operatie moet vrijdag worden afgerond.
In de stad kwamen deze week dertien nieuwe coronabesmettingen aan het licht. Die konden in de meeste gevallen worden gelinkt aan een ziekenhuis. Daar zouden de besmette havenarbeiders een medische controle hebben ondergaan en het virus hebben verspreid. Er waren volgens een gezondheidsfunctionaris onvoldoende maatregelen genomen om dat te voorkomen.
De autoriteiten in de stad troffen vorige maand het coronavirus aan op de verpakking van geïmporteerde voedingswaren. Dat gebeurde nadat twee medewerkers van een importbedrijf positief hadden getest. Het is onduidelijk of het gaat om de twee havenarbeiders.
Het is niet de eerste keer dat een hele stad wordt getest in China. Dat gebeurde eerder al in Wuhan, waar het virus voor het eerst opdook. Ook in hoofdstad Peking zijn op grote schaal mensen getest. Het 1,3 miljard inwoners tellende China heeft volgens cijfers van de Amerikaanse Johns Hopkins-universiteit in totaal ruim 90.000 besmettingen gemeld, veel minder dan bijvoorbeeld Nederland.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
12 minuten geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
26 minuten geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
59 minuten geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
3 uur geleden