Uitbater Mall of the Netherlands winnaar op Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield, onder meer bekend van de grote Westfield Mall of the Netherlands, was maandag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. Voor de koersstijging was geen hele duidelijk reden, maar sinds zaterdag is het grote winkelcentrum van het bedrijf in Leidschendam wel voor het eerst helemaal open. De Europese aandelenbeurzen kwamen over de gehele linie weinig van hun plaats.
Unibail kreeg er 2,6 procent aan beurswaarde bij. Onder meer het Eet Theater en de bioscoop in Leidschendam mochten door de coronaversoepelingen dit weekend eindelijk gasten ontvangen. De Westfield Mall of the Netherlands zelf was in maart al officieel geopend. "We zijn ontzettend blij dat we met het eet- en uitgaansgedeelte eindelijk volledig de deuren mogen openen en bezoekers een compleet dagje uit kunnen bieden", liet directeur Teun Koek van het winkelcentrum weten.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,2 procent lager op 718,61 punten. Vrijdag bereikte de graadmeter nog een nieuw slotrecord. Een onverwachte daling van de Duitse fabrieksorders en een tegenvallende Chinese exportgroei zorgden nu voor enige koersdruk. Verder werd vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse inflatiecijfers, die beide voor donderdag op het programma staan. De MidKap won een fractie procent tot 1071,09 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent, de graadmeter in Frankfurt bleef vrijwel onveranderd.
SBM Offshore
In de MidKap stond SBM Offshore (min 2,8 procent) in de onderste regionen. De maritiem oliedienstverlener en zijn huidige topman Bruno Chabas hebben volgens De Telegraaf begin 2012 een contract afgesloten om 35 miljoen dollar over te maken aan een Panamees bedrijf, dat onder controle stond van een omstreden bestuurder uit Angola. Corruptiedeskundigen zijn kritisch over het contract, maar volgens SBM is er niets onoorbaars gebeurd.
Daimler won verder bijna 1 procent in Frankfurt. De autoproducent wil de productie van Mercedes-Benz in China opvoeren nu vraag naar luxeauto's in de grootste automarkt ter wereld toeneemt. In Londen kelderde IWG ruim 10 procent. De aanbieder van flexibele werkplekken waarschuwde voor een forse winstval door de opkomst van nieuwe varianten van het coronavirus.
De euro was 1,2194 dollar waard, tegen 1,2170 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 69,09 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 71,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.
2 uur geleden