Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uitbater Mall of the Netherlands winnaar op Amsterdamse beurs

Uitbater Mall of the Netherlands winnaar op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield, onder meer bekend van de grote Westfield Mall of the Netherlands, was maandag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. Voor de koersstijging was geen hele duidelijk reden, maar sinds zaterdag is het grote winkelcentrum van het bedrijf in Leidschendam wel voor het eerst helemaal open. De Europese aandelenbeurzen kwamen over de gehele linie weinig van hun plaats.

Unibail kreeg er 2,6 procent aan beurswaarde bij. Onder meer het Eet Theater en de bioscoop in Leidschendam mochten door de coronaversoepelingen dit weekend eindelijk gasten ontvangen. De Westfield Mall of the Netherlands zelf was in maart al officieel geopend. "We zijn ontzettend blij dat we met het eet- en uitgaansgedeelte eindelijk volledig de deuren mogen openen en bezoekers een compleet dagje uit kunnen bieden", liet directeur Teun Koek van het winkelcentrum weten.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,2 procent lager op 718,61 punten. Vrijdag bereikte de graadmeter nog een nieuw slotrecord. Een onverwachte daling van de Duitse fabrieksorders en een tegenvallende Chinese exportgroei zorgden nu voor enige koersdruk. Verder werd vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse inflatiecijfers, die beide voor donderdag op het programma staan. De MidKap won een fractie procent tot 1071,09 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent, de graadmeter in Frankfurt bleef vrijwel onveranderd.

SBM Offshore

In de MidKap stond SBM Offshore (min 2,8 procent) in de onderste regionen. De maritiem oliedienstverlener en zijn huidige topman Bruno Chabas hebben volgens De Telegraaf begin 2012 een contract afgesloten om 35 miljoen dollar over te maken aan een Panamees bedrijf, dat onder controle stond van een omstreden bestuurder uit Angola. Corruptiedeskundigen zijn kritisch over het contract, maar volgens SBM is er niets onoorbaars gebeurd.

Daimler won verder bijna 1 procent in Frankfurt. De autoproducent wil de productie van Mercedes-Benz in China opvoeren nu vraag naar luxeauto's in de grootste automarkt ter wereld toeneemt. In Londen kelderde IWG ruim 10 procent. De aanbieder van flexibele werkplekken waarschuwde voor een forse winstval door de opkomst van nieuwe varianten van het coronavirus.

De euro was 1,2194 dollar waard, tegen 1,2170 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 69,09 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 71,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Slovenen mogen nog maar 50 liter per dag tanken

LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.

3 uur geleden
Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

7 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

9 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

11 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

12 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 dag geleden