Uitbater Mall of the Netherlands winnaar op Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield, onder meer bekend van de grote Westfield Mall of the Netherlands, was maandag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. Voor de koersstijging was geen hele duidelijk reden, maar sinds zaterdag is het grote winkelcentrum van het bedrijf in Leidschendam wel voor het eerst helemaal open. De Europese aandelenbeurzen kwamen over de gehele linie weinig van hun plaats.
Unibail kreeg er 2,6 procent aan beurswaarde bij. Onder meer het Eet Theater en de bioscoop in Leidschendam mochten door de coronaversoepelingen dit weekend eindelijk gasten ontvangen. De Westfield Mall of the Netherlands zelf was in maart al officieel geopend. "We zijn ontzettend blij dat we met het eet- en uitgaansgedeelte eindelijk volledig de deuren mogen openen en bezoekers een compleet dagje uit kunnen bieden", liet directeur Teun Koek van het winkelcentrum weten.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,2 procent lager op 718,61 punten. Vrijdag bereikte de graadmeter nog een nieuw slotrecord. Een onverwachte daling van de Duitse fabrieksorders en een tegenvallende Chinese exportgroei zorgden nu voor enige koersdruk. Verder werd vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse inflatiecijfers, die beide voor donderdag op het programma staan. De MidKap won een fractie procent tot 1071,09 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent, de graadmeter in Frankfurt bleef vrijwel onveranderd.
SBM Offshore
In de MidKap stond SBM Offshore (min 2,8 procent) in de onderste regionen. De maritiem oliedienstverlener en zijn huidige topman Bruno Chabas hebben volgens De Telegraaf begin 2012 een contract afgesloten om 35 miljoen dollar over te maken aan een Panamees bedrijf, dat onder controle stond van een omstreden bestuurder uit Angola. Corruptiedeskundigen zijn kritisch over het contract, maar volgens SBM is er niets onoorbaars gebeurd.
Daimler won verder bijna 1 procent in Frankfurt. De autoproducent wil de productie van Mercedes-Benz in China opvoeren nu vraag naar luxeauto's in de grootste automarkt ter wereld toeneemt. In Londen kelderde IWG ruim 10 procent. De aanbieder van flexibele werkplekken waarschuwde voor een forse winstval door de opkomst van nieuwe varianten van het coronavirus.
De euro was 1,2194 dollar waard, tegen 1,2170 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 69,09 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 71,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
20 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
21 uur geleden