Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA: voetballers van clubs Super League niet welkom op WK en EK

UEFA: voetballers van clubs Super League niet welkom op WK en EK

MONTREUX (ANP) - Voetballers van clubs die aan de nieuw te vormen Super League willen deelnemen zijn niet welkom op een WK of EK. Dat herhaalde voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA tijdens een persconferentie na de bestuursvergadering, voorafgaand aan het 45e congres van de Europese voetbalbond in Montreux.

"Het nieuws van de nieuwe Super League is nog vers, maar wij zullen er alles aan doen om dit te stoppen", zei een zichtbaar boze Ceferin. "Voetballers van clubs die deelnemen zullen niet meer op een WK of EK mogen uitkomen. Dat gaan we regelen."

AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, FC Barcelona, Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid en Tottenham Hotspur maakten in de nacht van zondag op maandag bekend dat ze vanaf augustus met een nieuwe midweekse competitie beginnen, die 10 miljard euro moet genereren. De nieuwe Super League moet uiteindelijk uit twintig ploegen gaan bestaan.

Hebzucht

Het dreigement van Ceferin kan grote gevolgen hebben voor het Nederlands elftal. Heel wat internationals voetballen bij de twaalf betrokken clubs: Frenkie de Jong (FC Barcelona), Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum (Liverpool), Matthijs de Ligt (Juventus), Stefan de Vrij (Internazionale), Donny van de Beek (Manchester United), Nathan Aké (Manchester City) en Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur.)

"Het is een beschamend voorstel van clubs die enkel nog geleid worden door hebzucht", aldus Ceferin. "Ze spugen er recht mee in het gezicht van de voetbalfans. Niet alleen in het voetbal proberen we ons te verenigen. Regeringen werken ook samen. Maar er zijn dus mensen die niet denken aan solidariteit. Ze denken alleen maar aan hoe ze zelf meer geld in hun zakken kunnen krijgen. Dat is afschuwelijk. Gelukkig zijn de meeste mensen in de voetbalwereld niet zo, zoals grote Duitse en Franse voetbalclubs. De UEFA laat 90 procent van alle inkomsten terugvloeien in het voetbal. Omdat we van deze sport houden. We zullen dat altijd zo houden en zullen ons blijven verzetten tegen een gesloten competitie waarvoor clubs zich niet eerlijk kunnen kwalificeren."

"Ik ben als advocaat vroeger veel slechte mensen tegengekomen", vervolgde de Sloveen. "Maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. Ik sprak zaterdag nog met voorzitter Andrea Agnelli van Juventus. Hij verzekerde me dat de plannen over een nieuwe Super League alleen maar geruchten waren. Een dag later volgde er een persbericht. Sommige mensen denken kennelijk alleen maar aan zichzelf. Daar moet alles voor wijken."

Meer uit Voetbal

Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

10 minuten geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

20 minuten geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

2 uur geleden
Nottingham is na ontslag Dyche toe aan vierde coach dit seizoen

NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen ⁠hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.

4 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

14 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

14 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

21 uur geleden