UEFA: voetballers van clubs Super League niet welkom op WK en EK
MONTREUX (ANP) - Voetballers van clubs die aan de nieuw te vormen Super League willen deelnemen zijn niet welkom op een WK of EK. Dat herhaalde voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA tijdens een persconferentie na de bestuursvergadering, voorafgaand aan het 45e congres van de Europese voetbalbond in Montreux.
"Het nieuws van de nieuwe Super League is nog vers, maar wij zullen er alles aan doen om dit te stoppen", zei een zichtbaar boze Ceferin. "Voetballers van clubs die deelnemen zullen niet meer op een WK of EK mogen uitkomen. Dat gaan we regelen."
AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, FC Barcelona, Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid en Tottenham Hotspur maakten in de nacht van zondag op maandag bekend dat ze vanaf augustus met een nieuwe midweekse competitie beginnen, die 10 miljard euro moet genereren. De nieuwe Super League moet uiteindelijk uit twintig ploegen gaan bestaan.
Hebzucht
Het dreigement van Ceferin kan grote gevolgen hebben voor het Nederlands elftal. Heel wat internationals voetballen bij de twaalf betrokken clubs: Frenkie de Jong (FC Barcelona), Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum (Liverpool), Matthijs de Ligt (Juventus), Stefan de Vrij (Internazionale), Donny van de Beek (Manchester United), Nathan Aké (Manchester City) en Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur.)
"Het is een beschamend voorstel van clubs die enkel nog geleid worden door hebzucht", aldus Ceferin. "Ze spugen er recht mee in het gezicht van de voetbalfans. Niet alleen in het voetbal proberen we ons te verenigen. Regeringen werken ook samen. Maar er zijn dus mensen die niet denken aan solidariteit. Ze denken alleen maar aan hoe ze zelf meer geld in hun zakken kunnen krijgen. Dat is afschuwelijk. Gelukkig zijn de meeste mensen in de voetbalwereld niet zo, zoals grote Duitse en Franse voetbalclubs. De UEFA laat 90 procent van alle inkomsten terugvloeien in het voetbal. Omdat we van deze sport houden. We zullen dat altijd zo houden en zullen ons blijven verzetten tegen een gesloten competitie waarvoor clubs zich niet eerlijk kunnen kwalificeren."
"Ik ben als advocaat vroeger veel slechte mensen tegengekomen", vervolgde de Sloveen. "Maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. Ik sprak zaterdag nog met voorzitter Andrea Agnelli van Juventus. Hij verzekerde me dat de plannen over een nieuwe Super League alleen maar geruchten waren. Een dag later volgde er een persbericht. Sommige mensen denken kennelijk alleen maar aan zichzelf. Daar moet alles voor wijken."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
2 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
19 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
1 dag geleden