Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA: officieel onderzoek naar Barça, Real Madrid en Juventus

UEFA: officieel onderzoek naar Barça, Real Madrid en Juventus

NYON (ANP) - De UEFA gaat een officieel onderzoek instellen naar de rol van FC Barcelona, Real Madrid en Juventus bij de vooralsnog geflopte plannen voor een Super League. De Europese voetbalunie laat woensdag weten dat inspecteurs van de tuchtcommissie en van de ethische commissie zijn benoemd om het onderzoek te leiden. Zij moeten in een tuchtprocedure gaan vaststellen of de drie Europese topclubs de statuten en andere reglementen van de UEFA hebben overtreden bij de lancering van het revolutionaire project waarbij in eerste instantie twaalf clubs nauw waren betrokken.

De oprichting van de Super League, een elitaire competitie voor vijftien vaste deelnemers, leidde vorige maand tot een storm van kritiek en protest. Door grote druk uit de nationale en internationale samenleving besloten negen clubs zich snel weer terug te trekken als beoogde grondleggers. Barcelona, Real Madrid en Juventus blijven echter vooralsnog vasthouden aan de Super League. De UEFA heeft daarom nu besloten om een tuchtzaak tegen de drie dissidente clubs te openen.

De UEFA legde afgelopen vrijdag aan de andere negen clubs al een aantal straffen op. Ze dienen komend seizoen 5 procent van hun inkomsten uit Europees voetbal af te staan en daarnaast gezamenlijk een bedrag van 15 miljoen euro te doneren voor de ontwikkeling van jeugdvoetbal in Europa. Indien ze opnieuw gaan proberen om buiten de UEFA om een eigen 'wilde' competitie op te zetten, dienen ze een boete van 100 miljoen te betalen.

Volgens de UEFA hebben deze negen clubs hun fouten in de hele procedure snel erkend en spijt betuigd. Barcelona, Juventus en Real Madrid daarentegen willen zich blijven inzetten voor een mogelijke Super League en riskeren daarmee harde sancties van de UEFA. Een mogelijke schorsing voor Europees voetbal kan één van maatregelen zijn.

De voorzitter van de Italiaanse voetbalbond liet maandag weten dat Juventus de positie in de Serie A op het spel zet als de club uit Turijn niet officieel afstand neemt van de Super League in oprichting.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

32 minuten geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

33 minuten geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

1 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

5 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

6 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

6 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

6 uur geleden