Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UEFA: officieel onderzoek naar Barça, Real Madrid en Juventus

UEFA: officieel onderzoek naar Barça, Real Madrid en Juventus

NYON (ANP) - De UEFA gaat een officieel onderzoek instellen naar de rol van FC Barcelona, Real Madrid en Juventus bij de vooralsnog geflopte plannen voor een Super League. De Europese voetbalunie laat woensdag weten dat inspecteurs van de tuchtcommissie en van de ethische commissie zijn benoemd om het onderzoek te leiden. Zij moeten in een tuchtprocedure gaan vaststellen of de drie Europese topclubs de statuten en andere reglementen van de UEFA hebben overtreden bij de lancering van het revolutionaire project waarbij in eerste instantie twaalf clubs nauw waren betrokken.

De oprichting van de Super League, een elitaire competitie voor vijftien vaste deelnemers, leidde vorige maand tot een storm van kritiek en protest. Door grote druk uit de nationale en internationale samenleving besloten negen clubs zich snel weer terug te trekken als beoogde grondleggers. Barcelona, Real Madrid en Juventus blijven echter vooralsnog vasthouden aan de Super League. De UEFA heeft daarom nu besloten om een tuchtzaak tegen de drie dissidente clubs te openen.

De UEFA legde afgelopen vrijdag aan de andere negen clubs al een aantal straffen op. Ze dienen komend seizoen 5 procent van hun inkomsten uit Europees voetbal af te staan en daarnaast gezamenlijk een bedrag van 15 miljoen euro te doneren voor de ontwikkeling van jeugdvoetbal in Europa. Indien ze opnieuw gaan proberen om buiten de UEFA om een eigen 'wilde' competitie op te zetten, dienen ze een boete van 100 miljoen te betalen.

Volgens de UEFA hebben deze negen clubs hun fouten in de hele procedure snel erkend en spijt betuigd. Barcelona, Juventus en Real Madrid daarentegen willen zich blijven inzetten voor een mogelijke Super League en riskeren daarmee harde sancties van de UEFA. Een mogelijke schorsing voor Europees voetbal kan één van maatregelen zijn.

De voorzitter van de Italiaanse voetbalbond liet maandag weten dat Juventus de positie in de Serie A op het spel zet als de club uit Turijn niet officieel afstand neemt van de Super League in oprichting.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

4 minuten geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

5 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

16 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

17 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

17 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

17 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

17 uur geleden