
UEFA: noodselectie van 13 man is voldoende voor Nations League
NYON (ANP) - Een noodselectie van 13 man, inclusief een keeper. Dat is volgens het bestuur van de Europese voetbalbond UEFA voldoende om de komende interlands in de Nations League toch te laten doorgaan, mocht het coronavirus toeslaan bij een landenploeg. Een normale selectie bestaat uit 23 spelers.
De dertien internationals dienen beschikbaar te zijn voor het vastgestelde duel en negatief te zijn getest op het coronavirus. Mochten toch te weinig spelers overblijven vanwege een besmettingsgolf in de betreffende selectie, moet het duel opnieuw worden ingepland.
Indien inhalen niet mogelijk is, bijvoorbeeld door de overvolle speelkalender, dreigt voor de ploeg die de afgelasting veroorzaakte een reglementaire nederlaag. De tuchtcommissie van de UEFA zal dan daarover een beslissing nemen.
Als geen van beide landenteams duidelijk verantwoordelijk is voor de annulering van het duel, wordt bij de UEFA per loting het resultaat bepaald.
Indien aangestelde scheidsrechters of andere officials niet kunnen aantreden in de Nations League vanwege het coronavirus, mogen arbiters afkomstig uit een van de twee landen tijdens de onderlinge wedstrijd hun rol overnemen.
Nederland speelt vrijdag tegen Polen en maandag tegen Italië. Beide duels worden zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA afgewerkt.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.
1 dag geledenZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."
1 dag geledenZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).
1 dag geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje is op karakter doorgedrongen tot de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger speelde ruim zeventig minuten met tien man tegen Portugal na een rode kaart voor Ruben van Bommel. Een treffer van de ingevallen Ernest Poku in de slotfase volstond voor een zege (1-0).
1 dag geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje staat in de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg versloeg de leeftijdsgenoten van Portugal in de kwartfinale door een treffer van de ingevallen Ernest Poku (1-0). De talenten van bondscoach Michael Reiziger speelden ruim zeventig minuten met een man minder.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters neemt Shanice van de Sanden, Merel van Dongen, Jill Baijings en Regina van Eijk niet mee naar het EK in Zwitserland. Veerle Buurman, Chasity Grant, Daniëlle de Jong en Ilse van der Zanden staan voor hun eerste grote toernooi met Oranje.
1 dag geleden