UEFA neemt binnenkort besluit over grootte selectie voor EK
LONDEN (ANP) - Het heeft er alle schijn van dat de deelnemende landen aan het EK voetbal komende zomer 26 in plaats van 23 spelers in hun selectie mogen opnemen. Het hoofdbestuur van de UEFA neemt eind deze week of begin volgende week een besluit, aldus een woordvoerder van de KNVB.
De uitbreiding van 23 naar 26 is een unanieme aanbeveling van het UEFA-comité met daarin vertegenwoordigers van alle nationale bonden. Mocht de aanbeveling worden overgenomen, dan wordt gehoor gegeven aan het verzoek van spelers en coaches die te maken hebben met een overvolle speelkalender. Bondscoaches Roberto Martínez van België en Joachim Löw van Duitsland spraken eind maart al de wens uit twee of drie spelers extra, bovenop de 23 spelers, te kunnen selecteren.
Het EK voetbal begint op 11 juni. Tien dagen eerder moeten de definitieve selecties bij de UEFA binnen zijn. Alleen als een geselecteerde speler geblesseerd raakt, kan een land daarna nog in de aanloop naar de eerste groepswedstrijd een vervanger oproepen.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
52 minuten geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
4 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
4 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
4 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
6 uur geleden