
UEFA neemt binnenkort besluit over grootte selectie voor EK
LONDEN (ANP) - Het heeft er alle schijn van dat de deelnemende landen aan het EK voetbal komende zomer 26 in plaats van 23 spelers in hun selectie mogen opnemen. Het hoofdbestuur van de UEFA neemt eind deze week of begin volgende week een besluit, aldus een woordvoerder van de KNVB.
De uitbreiding van 23 naar 26 is een unanieme aanbeveling van het UEFA-comité met daarin vertegenwoordigers van alle nationale bonden. Mocht de aanbeveling worden overgenomen, dan wordt gehoor gegeven aan het verzoek van spelers en coaches die te maken hebben met een overvolle speelkalender. Bondscoaches Roberto Martínez van België en Joachim Löw van Duitsland spraken eind maart al de wens uit twee of drie spelers extra, bovenop de 23 spelers, te kunnen selecteren.
Het EK voetbal begint op 11 juni. Tien dagen eerder moeten de definitieve selecties bij de UEFA binnen zijn. Alleen als een geselecteerde speler geblesseerd raakt, kan een land daarna nog in de aanloop naar de eerste groepswedstrijd een vervanger oproepen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Vito van Crooij en Tobias Lauritsen hebben Sparta Rotterdam aardig op weg geholpen richting een plaats in de finale van de play-offs voor een plek in de voorronden van de nieuwe editie van de Conference League. De aanvallers waren betrokken bij beide doelpunten van het door hun ploeg gewonnen uitduel met FC Utrecht (1-2).
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - VfB Stuttgart heeft in de eerste wedstrijd om promotie-degradatie in Duitsland afstand genomen van Hamburger SV. In de Mercedes-Benz Arena in Stuttgart won de nummer 16 van de Bundesliga met 3-0 van de nummer 3 van het tweede niveau.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Twente heeft de eerste wedstrijd in de play-offs voor Europees voetbal met 2-1 gewonnen bij sc Heerenveen. Manfred Ugalde bezorgde de nummer 5 van de Eredivisie met een treffer de zege tegen de Friezen die drie plekken lager eindigden. De returnwedstrijd is zondagmiddag in Enschede.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Voetballer Dani Olmo heeft zijn contract bij RB Leipzig verlengd tot medio 2027. De Spaanse international had nog een contract tot 2024 bij de nummer 3 uit de Duitse Bundesliga.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zoekt een hoofdtrainer die zijn ploeg attractief en aanvallend voetbal laat spelen. Daarnaast moet hij jeugdspelers een kans geven en goede resultaten bij vorige clubs hebben geboekt. Hij moet ook meer ervaring hebben dan John Heitinga, die donderdag te horen kreeg dat hij geen hoofdtrainer blijft.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de komende weken in ieder geval op zoek naar een centrumspits en centrale verdediger. Dat vertelde directeur voetbalzaken Sven Mislintat donderdag zo'n 2 uur nadat hij John Heitinga had laten weten dat hij niet de hoofdtrainer van het eerste elftal blijft.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ruben van Bommel verruilt MVV voor AZ. De 18-jarige zoon van oud-international Mark van Bommel, de trainer van Royal Antwerp FC, heeft bij de club in Alkmaar een contract voor vier jaar getekend.
7 uur geleden