Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'UEFA dreigt EK-finale van Londen naar Boedapest te verplaatsen'

'UEFA dreigt EK-finale van Londen naar Boedapest te verplaatsen'

LONDEN (ANP/RTR) - De finale van het EK wordt alleen in Londen gespeeld als alle bezoekers niet eerst in quarantaine moeten. Op dit moment moeten reizigers bij aankomst in het Verenigd Koninkrijk tien dagen in zelfisolatie. Daarom dreigt de Europese voetbalbond UEFA de wedstrijd naar Boedapest te verplaatsen, schrijft de Britse krant The Times.

"Er is altijd een noodplan, maar we hebben er alle vertrouwen in dat de laatste wedstrijden in Londen plaatsvinden", zegt de UEFA in een verklaring. De Europese voetbalunie is in gesprek met de Britse regering om een oplossing te vinden voor de toeschouwers. "Met behulp van een streng test- en bubbelbeleid zou dat kunnen betekenen dat ze minder dan 24 uur in het Verenigd Koninkrijk verblijven", aldus de UEFA. De fans zouden dan alleen met van tevoren aangewezen vervoer mogen reizen en op een beperkt aantal plekken mogen komen.

Bij de finale van het EK op 11 juli op Wembley worden 40.000 toeschouwers toegelaten. Dat geldt ook voor beide halve finales, die eveneens in Londen worden gespeeld. Voor veel andere zaken zijn de coronamaatregelen vanwege de verspreiding van de zogenoemde Delta-variant uit India verlengd tot 19 juli. Door die variant is het besmettingscijfer de laatste weken weer gestegen in Groot-Brittannië.

Geen quarantaineverplichtingen

In de Hongaarse hoofdstad Boedapest, waar het Nederlands elftal volgende week zondag speelt in de achtste finales, gelden geen quarantaineverplichtingen voor EK-bezoekers. In het Ferenc Puskás-stadion van de Hongaarse hoofdstad zijn ruim 60.000 toeschouwers welkom.

De Hongaarse voetbalbond laat weten zich te richten op de drie resterende wedstrijden die in Boedapest worden gespeeld. "We staan klaar om elk voetbalevenement op hoog niveau te organiseren", aldus de bond. Afgelopen seizoen bood de Hongaarse hoofdstad zich al aan als 'noodlocatie' voor een aantal wedstrijden in de Champions League.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

11 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

11 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

11 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

11 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

12 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

22 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

1 dag geleden