UEFA beboet Twente met ruim 5000 euro voor gooien drinkbekers
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente moet 5125 euro aan de UEFA betalen. De Enschedese voetbalclub krijgt die straf omdat supporters dinsdag in de uitwedstrijd tegen Red Bull Salzburg, in de derde voorronde van de Champions League, drinkbekers op het veld gooiden. Dat deden ze nadat Twente-speler Michel Vlap in de blessuretijd voor de 2-1 zorgde en daarmee de club een aardige uitgangspositie verschafte voor de tweede wedstrijd in de Grolsch Veste, komende dinsdag.
FC Twente gaat niet in beroep tegen de straf en roept haar supporters op de clubwebsite op om te helpen nieuwe boetes te voorkomen. "Houd trappen en trapopgangen vrij, gooi niet met drinkbekers en volg instructies van veiligheidspersoneel te allen tijde op", aldus de club.
FC Twente en Red Bull Salzburg trappen dinsdag om 19.00 uur af. De winnaar kwalificeert zich voor de play-offs van de Champions League.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
3 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
6 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.
7 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - FC Twente is het niet gelukt zich te plaatsen voor de voorronde van de Champions League. De Enschedeƫrs verspeelden op de slotdag van de Eredivisie de derde plaats. Landskampioen PSV was in het Philips Stadion met 5-1 te sterk en kwam daarmee dit seizoen uit op 101 doelpunten in de competitie.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten op de zesde plaats, goed voor een thuisduel in de play-offs om Europees voetbal. De formatie van de afscheidnemende trainer Ron Jans was in de eigen Galgenwaard met 2-0 te sterk voor middenmoter Fortuna Sittard.
9 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Voor Ajax is het seizoen na de laatste speelronde van de Eredivisie nog niet voorbij. De club uit de hoofdstad kwam in de uitwedstrijd tegen SC Heerenveen niet verder dan een gelijkspel (0-0) en neemt als nummer 5 van de eindklassering deel aan de play-offs om een plek in de voorronden van de Conference League.
10 minuten geledenPISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
2 uur geleden