UEFA beboet Twente met ruim 5000 euro voor gooien drinkbekers
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente moet 5125 euro aan de UEFA betalen. De Enschedese voetbalclub krijgt die straf omdat supporters dinsdag in de uitwedstrijd tegen Red Bull Salzburg, in de derde voorronde van de Champions League, drinkbekers op het veld gooiden. Dat deden ze nadat Twente-speler Michel Vlap in de blessuretijd voor de 2-1 zorgde en daarmee de club een aardige uitgangspositie verschafte voor de tweede wedstrijd in de Grolsch Veste, komende dinsdag.
FC Twente gaat niet in beroep tegen de straf en roept haar supporters op de clubwebsite op om te helpen nieuwe boetes te voorkomen. "Houd trappen en trapopgangen vrij, gooi niet met drinkbekers en volg instructies van veiligheidspersoneel te allen tijde op", aldus de club.
FC Twente en Red Bull Salzburg trappen dinsdag om 19.00 uur af. De winnaar kwalificeert zich voor de play-offs van de Champions League.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Alle landen die zich hebben gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen onder 20 in september zullen aan het toernooi meedoen. Dat meldt een woordvoerder van wereldvoetbalbond FIFA woensdag aan het ANP. Dat zou betekenen dat de boycot door de Europese voetbalbond UEFA van alle competities van de FIFA van tafel is.
2 uur geledenROME (ANP/BELGA) - In navolging van meerdere Europese voetbalbonden heeft ook de Italiaanse bond (FIGC) aangekondigd niet achter de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino in maart te staan. De Zwitser ligt onder vuur na zijn inmiddels ingetrokken voorstel om een commerciële organisatie voor de FIFA-toernooirechten op te richten en 20 procent daarvan aan particuliere investeerders te verkopen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is zeer gecharmeerd van Viktor Tsygankov, de buitenspeler uit Oekraïne die Ajax deze week nog wil aantrekken.
5 uur geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA staat op het punt om de boycot van alle competities van de FIFA in te trekken. Dat meldt persbureau Reuters woensdag op basis van anonieme bronnen. De UEFA zou toezeggingen hebben gekregen van de FIFA rond het omstreden investeringsplan dat leidde tot de boycot.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Voetballer Raheem Sterling is aangeklaagd voor gevaarlijk rijden, het bezit van lachgas, een onrechtmatige inhaalactie en het weigeren van een ademtest. Dat meldt een woordvoerder van de politie van Hampshire & Isle of Wight.
6 uur geledenLILLE (ANP/AFP) - Manchester City heeft de komst van Ayyoub Bouaddi afgerond. De 18-jarige middenvelder vertrekt bij Lille en heeft zijn handtekening onder een vijfjarig contract gezet.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord neemt geen supporters mee naar de komende uitduels met NEC en PEC Zwolle. De leiding van de club heeft deze maatregel genomen na het vuurwerkgeweld van afgelopen zondag in het uitduel met SC Cambuur, waarbij zeven fans van de thuisploeg gewond raakten.
9 uur geleden