UCI wacht onderzoek naar wielerploeg Quintana af
AIGLE (ANP) - De internationale wielerfederatie UCI wacht het onderzoek af van de Franse justitie naar mogelijk dopinggebruik bij Arkéa-Samsic, de ploeg van de Colombiaanse kopman Nairo Quintana. De UCI zegt "gepaste maatregelen" te zullen nemen als het onderzoek daar aanleiding voor geeft. "We verwelkomen en ondersteunen de actie van alle betrokken partijen", meldt de federatie in een korte verklaring. De UCI heeft contact met de Franse autoriteiten.
De Franse ploeg Arkéa-Samsic kreeg vorige week in de Tour de France bezoek van medewerkers van de OCLAESP, een instantie die misdrijven tegen de volksgezondheid en het milieu bestrijdt. Het onderzoek in het hotel zou vooral gericht zijn geweest op de broers Nairo en Dayer Quintana en hun landgenoot Winner Anacona.
Twee personen zijn in hechtenis genomen. Zij zouden deel uitmaken van de entourage om kopman Quintana. Volgens justitie was het duo in bezit van vele gezondheidsproducten, waaronder medicijnen. Het belangrijkste dat werd aantroffen in de persoonlijke spullen van het tweetal, was een methode die als doping kan worden gekwalificeerd.
Quintana beleefde een teleurstellende Tour. De 30-jarige klimmer eindigde als zeventiende, op ruim een uur van de Sloveense winnaar Tadej Pogacar.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
5 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
8 uur geleden