
UCI wacht onderzoek naar wielerploeg Quintana af
AIGLE (ANP) - De internationale wielerfederatie UCI wacht het onderzoek af van de Franse justitie naar mogelijk dopinggebruik bij Arkéa-Samsic, de ploeg van de Colombiaanse kopman Nairo Quintana. De UCI zegt "gepaste maatregelen" te zullen nemen als het onderzoek daar aanleiding voor geeft. "We verwelkomen en ondersteunen de actie van alle betrokken partijen", meldt de federatie in een korte verklaring. De UCI heeft contact met de Franse autoriteiten.
De Franse ploeg Arkéa-Samsic kreeg vorige week in de Tour de France bezoek van medewerkers van de OCLAESP, een instantie die misdrijven tegen de volksgezondheid en het milieu bestrijdt. Het onderzoek in het hotel zou vooral gericht zijn geweest op de broers Nairo en Dayer Quintana en hun landgenoot Winner Anacona.
Twee personen zijn in hechtenis genomen. Zij zouden deel uitmaken van de entourage om kopman Quintana. Volgens justitie was het duo in bezit van vele gezondheidsproducten, waaronder medicijnen. Het belangrijkste dat werd aantroffen in de persoonlijke spullen van het tweetal, was een methode die als doping kan worden gekwalificeerd.
Quintana beleefde een teleurstellende Tour. De 30-jarige klimmer eindigde als zeventiende, op ruim een uur van de Sloveense winnaar Tadej Pogacar.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz is overtuigend begonnen aan Roland Garros. De als eerste geplaatste Spanjaard stond in de openingsronde maar zeven games af tegen de Italiaanse qualifier Flavio Cobolli. Het werd 6-0 6-2 7-5. De eerste twee sets duurden gezamenlijk slechts 53 minuten, ruim 10 minuten korter dan de derde set.
46 minuten geledenWIESBADEN (ANP) - Springruiter Marc Houtzager heeft de Grand Prix in het Duitse Wiesbaden op zijn naam geschreven. De 52-jarige Drent was in de barrage op Sterrehof's Dante de snelste van elf ruiters.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp ondervindt al enkele weken hinder van een voetblessure. Dat bekende de beste tennisser van Nederland na zijn vroege uitschakeling op Roland Garros, waar hij in vier sets zijn meerdere moest erkennen in de Argentijnse qualifier Thiago Agustín Tirante.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is op Roland Garros niet verder dan de eerste ronde gekomen. De nummer 25 van de plaatsingslijst liet zich in Parijs met 6-2 4-6 6-3 6-4 verrassen door de Argentijnse qualifier Thiago Agustín Tirante, die zijn debuut maakte op een grandslamtoernooi.
3 uur geledenBLOEMENDAAL (ANP) - De hockeymannen van Pinoké hebben voor het eerst de landstitel in de hoofdklasse gewonnen. Het team van trainer Jesse Mahieu was in de tweede wedstrijd veel te sterk voor recordkampioen Bloemendaal: 0-4. De eerste ontmoeting eindigde twee dagen eerder onbeslist (1-1). De emoties kregen na de vierde treffer de overhand bij Mahieu, die langs de lijn al een klein feestje vierde met zijn spelers en stafleden.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De basketballers van ZZ Leiden hebben na een bizarre slotfase in de finale de nationale titel veroverd. De ploeg van coach Douglas Spradley was in de vijfde en beslissende wedstrijd in de play-offs met 82-81 net iets sterker dan Donar uit Groningen. Het is de vijfde titel voor Leiden.
4 uur geledenSTAVANGER (ANP) - Wielrenner Ben Tulett heeft de Ronde van Noorwegen gewonnen. De Britse renner van Ineos Grenadiers behield in de derde en laatste etappe zijn leidende positie. De rit met start en finish in Stavanger over 151,2 kilometer werd gewonnen door de Noor Alexander Kristoff van Uno-X Pro Cycling.
5 uur geleden