Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UCI wacht onderzoek naar wielerploeg Quintana af

UCI wacht onderzoek naar wielerploeg Quintana af

AIGLE (ANP) - De internationale wielerfederatie UCI wacht het onderzoek af van de Franse justitie naar mogelijk dopinggebruik bij Arkéa-Samsic, de ploeg van de Colombiaanse kopman Nairo Quintana. De UCI zegt "gepaste maatregelen" te zullen nemen als het onderzoek daar aanleiding voor geeft. "We verwelkomen en ondersteunen de actie van alle betrokken partijen", meldt de federatie in een korte verklaring. De UCI heeft contact met de Franse autoriteiten.

De Franse ploeg Arkéa-Samsic kreeg vorige week in de Tour de France bezoek van medewerkers van de OCLAESP, een instantie die misdrijven tegen de volksgezondheid en het milieu bestrijdt. Het onderzoek in het hotel zou vooral gericht zijn geweest op de broers Nairo en Dayer Quintana en hun landgenoot Winner Anacona.

Twee personen zijn in hechtenis genomen. Zij zouden deel uitmaken van de entourage om kopman Quintana. Volgens justitie was het duo in bezit van vele gezondheidsproducten, waaronder medicijnen. Het belangrijkste dat werd aantroffen in de persoonlijke spullen van het tweetal, was een methode die als doping kan worden gekwalificeerd.

Quintana beleefde een teleurstellende Tour. De 30-jarige klimmer eindigde als zeventiende, op ruim een uur van de Sloveense winnaar Tadej Pogacar.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

3 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

8 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

10 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

11 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

12 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

15 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

16 uur geleden