UCI-voorzitter Lappartient: Tour tot in Parijs is een mirakel
NICE (ANP) - Als de Tour de France over ruim drie weken eindigt in Parijs, dan is er door alle betrokkenen een mirakel verricht. Dat zei vrijdag David Lappartient, de voorzitter van de internationale wielrenunie UCI, tijdens een persmoment in Nice. De dreiging van een voortijdig ingrijpen door de gezondheidsautoriteiten hangt boven de koers nu de coronacijfers in Frankrijk een verkeerde tendens vertonen. "Iedereen in de 'bubbel' zal de regels strikt moeten naleven. Dat is de prijs die we betalen om Parijs te halen."
Donderdag voerde Lappartient nog overleg met Tourorganisator ASO en vertegenwoordigers van de teams. Het leidde tot een versoepeling van het coronaprotocol, waarin eerder geen onderscheid werd gemaakt tussen koersen van een week en, zoals de Tour, drie weken. De regel dat er bij twee besmettingen bij renners of stafleden binnen een team een uitsluiting volgt, werd aangepast.
"Een team moet nu naar huis als er binnen zeven dagen twee renners ook na een hertest positief op corona zijn", legde Lappartient uit. "We moeten streng zijn, maar ook realistisch. Al kunnen we altijd 'overruled' worden door de gezondheidsautoriteiten. Die kunnen ingrijpen als er bijvoorbeeld tien stafleden besmet blijken te zijn."
Bubbel
De bubbel waarin de teams en nauw betrokkenen van de Tour - zo'n 700 personen in totaal - zich bevinden, moet strikt gehandhaafd blijven, betoogde Lappartient. "Niemand mag erin, geen sponsor, maar bijvoorbeeld ook geen rennersvrouwen. Je kunt niet zeggen dat er geen risico is, maar we sluiten geen compromissen. Al besef ik dat vier weken, inclusief de dagen voorafgaand aan de Tour, een lange periode is."
Hij onderschreef het belang van het doorgaan van de Tour tot in Parijs. "Voor de ronde zelf, voor Frankrijk, maar ook voor het wielrennen in het algemeen, voor de rest van het seizoen. Ik geloof in het mirakel, ik denk dat het gaat lukken. Ook al kunnen er etappes geschrapt worden. Maar dit jaar heeft in alle opzichten aangetoond hoe flexibel we zijn. "
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
12 minuten geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
3 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
3 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
4 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
8 uur geleden