UCI maakt studie van valpartijen in wielerpeloton
IMOLA (ANP) - De internationale wielrenunie UCI gaat komend jaar alle valpartijen in wielerkoersen in kaart brengen. Mede door het bestuderen van de oorzaken wil de UCI maatregelen nemen om het wielrennen veiliger te maken. Dat zei UCI-voorzitter David Lappartient bij de WK wielrennen in het Italiaanse Imola.
"We missen gegevens over de valpartijen die dit jaar hebben plaatsgevonden. Daarom wil ik over elke valpartij in wedstrijden van de internationale wielerkalender een melding hebben met daarbij de oorzaak, zodat we daaruit lessen kunnen trekken", zei Lappartient, die daarmee reageerde op diverse oproepen van renners en ploegen.
Met name de door Dylan Groenwegen veroorzaakte val van Fabio Jakobsen in de Ronde van Polen maakte veel los. De sprinter uit Heukelum lag enige tijd in coma en werkt momenteel aan zijn herstel. "We kunnen elkaar via Twitter allerlei verwijten maken, maar we kunnen ook samenwerken", aldus Lappartient.
Ook de val van het Belgische talent Remco Evenepoel in de Ronde van Lombardije maakte indruk. Lappartient: "Het klopt dat we dit jaar een paar lelijke valpartijen hebben gehad. Er komt dan veel emotie los en we willen er graag iets aan doen. Maar het is niet genoeg om er nu even een pleister op te plakken. Er moeten dingen structureel verbeterd worden, maar daarvoor is samenwerking noodzakelijk. Er zullen meer regels moeten komen, betere hekken ook bijvoorbeeld. Maar ook het gedrag van renners in bepaalde situaties zal moeten veranderen. We hebben gezien wat er in Polen met Jakobsen gebeurde. Het onderzoek in die zaak loopt momenteel nog."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
8 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
10 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
13 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
13 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
18 uur geleden