Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UCI maakt studie van valpartijen in wielerpeloton

UCI maakt studie van valpartijen in wielerpeloton

IMOLA (ANP) - De internationale wielrenunie UCI gaat komend jaar alle valpartijen in wielerkoersen in kaart brengen. Mede door het bestuderen van de oorzaken wil de UCI maatregelen nemen om het wielrennen veiliger te maken. Dat zei UCI-voorzitter David Lappartient bij de WK wielrennen in het Italiaanse Imola.

"We missen gegevens over de valpartijen die dit jaar hebben plaatsgevonden. Daarom wil ik over elke valpartij in wedstrijden van de internationale wielerkalender een melding hebben met daarbij de oorzaak, zodat we daaruit lessen kunnen trekken", zei Lappartient, die daarmee reageerde op diverse oproepen van renners en ploegen.

Met name de door Dylan Groenwegen veroorzaakte val van Fabio Jakobsen in de Ronde van Polen maakte veel los. De sprinter uit Heukelum lag enige tijd in coma en werkt momenteel aan zijn herstel. "We kunnen elkaar via Twitter allerlei verwijten maken, maar we kunnen ook samenwerken", aldus Lappartient.

Ook de val van het Belgische talent Remco Evenepoel in de Ronde van Lombardije maakte indruk. Lappartient: "Het klopt dat we dit jaar een paar lelijke valpartijen hebben gehad. Er komt dan veel emotie los en we willen er graag iets aan doen. Maar het is niet genoeg om er nu even een pleister op te plakken. Er moeten dingen structureel verbeterd worden, maar daarvoor is samenwerking noodzakelijk. Er zullen meer regels moeten komen, betere hekken ook bijvoorbeeld. Maar ook het gedrag van renners in bepaalde situaties zal moeten veranderen. We hebben gezien wat er in Polen met Jakobsen gebeurde. Het onderzoek in die zaak loopt momenteel nog."

Meer uit Sport

Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

29 minuten geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

1 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

11 uur geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

16 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

17 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

19 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

22 uur geleden