UCI maakt studie van valpartijen in wielerpeloton
IMOLA (ANP) - De internationale wielrenunie UCI gaat komend jaar alle valpartijen in wielerkoersen in kaart brengen. Mede door het bestuderen van de oorzaken wil de UCI maatregelen nemen om het wielrennen veiliger te maken. Dat zei UCI-voorzitter David Lappartient bij de WK wielrennen in het Italiaanse Imola.
"We missen gegevens over de valpartijen die dit jaar hebben plaatsgevonden. Daarom wil ik over elke valpartij in wedstrijden van de internationale wielerkalender een melding hebben met daarbij de oorzaak, zodat we daaruit lessen kunnen trekken", zei Lappartient, die daarmee reageerde op diverse oproepen van renners en ploegen.
Met name de door Dylan Groenwegen veroorzaakte val van Fabio Jakobsen in de Ronde van Polen maakte veel los. De sprinter uit Heukelum lag enige tijd in coma en werkt momenteel aan zijn herstel. "We kunnen elkaar via Twitter allerlei verwijten maken, maar we kunnen ook samenwerken", aldus Lappartient.
Ook de val van het Belgische talent Remco Evenepoel in de Ronde van Lombardije maakte indruk. Lappartient: "Het klopt dat we dit jaar een paar lelijke valpartijen hebben gehad. Er komt dan veel emotie los en we willen er graag iets aan doen. Maar het is niet genoeg om er nu even een pleister op te plakken. Er moeten dingen structureel verbeterd worden, maar daarvoor is samenwerking noodzakelijk. Er zullen meer regels moeten komen, betere hekken ook bijvoorbeeld. Maar ook het gedrag van renners in bepaalde situaties zal moeten veranderen. We hebben gezien wat er in Polen met Jakobsen gebeurde. Het onderzoek in die zaak loopt momenteel nog."
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
3 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
5 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
6 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.
12 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
23 uur geleden