Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UCI-baas bevestigt: WK wielrennen gaat door

UCI-baas bevestigt: WK wielrennen gaat door

NICE (ANP) - Er komt dit jaar toch nog een WK wielrennen. "Op de normale data, de locatie maken we rond 1 september bekend", zei David Lappartient, de voorzitter van de internationale wielrenunie UCI, vrijdag in Nice. De wereldtitelstrijd zou aanvankelijk vanaf 20 september plaatsvinden in Zwitserland, niet ver van het hoofdkantoor van de bond, maar de beperkingen rond het coronavirus daar maakten dat onmogelijk.

Het Italiaanse Toscane toonde interesse het evenement over te nemen. Ook Nederland zou in beeld zijn, maar Lappartient weigerde op suggesties in te gaan. "Het gaat door, er is een aantal kandidaten in Europa. Meer kan ik nu niet zeggen", zei de Fransman, die wel vermoedt dat er sprake zal zijn van een beperkt programma. De voorbereidingstijd is te kort om alle categorieën in actie te laten komen.

Lappartient, in Nice voor de start van de Tour de France, toonde zich ook een pleitbezorger voor het vrouwenwielrennen. Tourorganisator ASO gaf eerder al aan van plan te zijn in 2022 een meerdaagse koers voor vrouwen te willen organiseren, de opvolger van de Tour Feminin die onder de naam La Grande Boucle Féminin in 2009 voor het laatst werd gehouden. "Ik ben dat enorm aan het pushen, zoals ik ook de komst van Parijs-Roubaix voor vrouwen dit jaar heb gestimuleerd. Het vrouwenwielrennen groeit: er komen meer teams, er is meer interesse en tv-aandacht en het niveau stijgt. Zo'n wedstrijd levert daar ook een grote bijdrage aan."

In 2022 moeten er vijftien WorldTourteams voor vrouwen - nu nog acht - zijn met een minimumsalaris dat dan is opgetrokken naar het niveau bij de mannen (nu 37.000 euro per jaar). "Ik schrok toen ik in 2017 voorzitter van de UCI werd en zag hoe onderbetaald de vrouwen werden ten opzichte van de mannen. Dat willen we over twee jaar gelijkgetrokken hebben."

Meer uit Sport

Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

2 uur geleden
Zitskiër Kampschreur verrast ook zichzelf met derde goud

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.

2 uur geleden
Milan sprint naar ritwinst, Del Toro pakt eindzege in Tirreno

SAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.

3 uur geleden
Zitskiër Kampschreur pakt op slotdag Paralympics zijn derde goud

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.

4 uur geleden
Skiester Shiffrin heeft 109e wereldbekerzege binnen

ÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.

4 uur geleden
MotoGP stelt race in Qatar uit om conflict in Midden-Oosten

MADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.

6 uur geleden
Verstappen: ik kan voortaan beter als laatste beginnen

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.

7 uur geleden