UBS beëindigt verliesgarantie van overheid voor Credit Suisse
ZÜRICH (ANP/RTR) - UBS heeft de overeenkomst met de Zwitserse overheid over een verliesgarantie met betrekking tot de overname van Credit Suisse vrijwillig beëindigd. De Zwitserse belastingbetalers lopen daarmee geen risico meer om op te draaien voor de verliezen die UBS zou kunnen lijden als gevolg van de redding van zijn noodlijdende branchegenoot.
Onder druk van de Zwitserse regering nam UBS het kleinere Credit Suisse in maart dit jaar over voor dik 3 miljard euro. UBS, dat toen werd geleid door de Nederlander Ralph Hamers, redde de door schandalen geplaagde bank daarmee van de ondergang. Hamers stapte na de overname op en droeg het roer over aan oud-topman Sergio Ermotti van UBS.
UBS had bij de overname aangedrongen op bescherming van de overheid tegen moeilijk te voorspellen verliezen. In juni bereikten de bank en de overheid een akkoord waarbij UBS de eerste 5 miljard frank (zo'n 5,2 miljard euro) aan verliezen voor zijn rekening zou nemen. De overheid zou garant staan voor tot 9 miljard frank (zo'n 9,3 miljard euro) aan eventuele verdere verliezen. Kort daarna werd de overname van Credit Suisse formeel afgerond.
In een brief aan het personeel stelde topman Ermotti er vertrouwen in te hebben dat UBS de totale kosten en de financiële impact van de integratie van de activiteiten van Credit Suisse zelf kan dragen. Ook verklaarde hij dat er nog veel werk te verrichten valt om het volledige potentieel van de overname te realiseren. Wereldwijd zijn klanten van zowel UBS als Credit Suisse volgens de topman wel trouw gebleven aan de beide banken na de overnamedeal.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.
3 uur geleden