'Uber verziekt taximarkt Amsterdam'
AMSTERDAM (ANP) - Taxibedrijf Uber verziekt de Amsterdamse taximarkt. Dat stelt vakbond FNV, die de Amsterdamse wethouder van Verkeer en Vervoer Sharon Dijksma oproept de taximarkt in de hoofdstad weer "eerlijk en gezond" te maken. Daarbij wil de bond vooral een eerlijk inkomen en rechtsbescherming voor alle taxichauffeurs.
Dijksma ontvangt volgende week een witboek over Uber. Daarin komt volgens FNV onder meer naar voren dat Uber-chauffeurs zelfs met werkweken van vijftig uur nauwelijks het minimumloon halen. Ze verdienen gemiddeld 260 euro bruto minder dan de collega's, waarbij nog geen rekening is gehouden met de kosten voor een arbeidsongeschiktheidsverzekering en pensioen.
Volgens berekeningen van FNV loopt de staatskas jaarlijks 20 miljoen tot 40 miljoen euro mis aan belastinginkomsten en sociale premies door de werkwijze van Uber. De bond hoopt met het witboek de Amsterdamse wethouder voldoende munitie te geven om de regelgeving in de taxibranche bij de landelijke politiek aan de kaak te stellen.
Bond ziet geen verbeteringen
Gemeenten mogen aanvullende regels stellen, maar alleen voor de opstapmarkt en niet voor de bestelmarkt waarin Uber actief is. Amsterdam heeft wel een convenant met Uber gesloten, maar de bond ziet geen enkele verbetering sinds het ondertekenen daarvan.
FNV dringt er al langer bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat op aan om een gelijk speelveld te creëren. Nu zijn er grote verschillen in regels voor de straattaxi’s en de bestel- appmarkt waar Uber, met name in de grote steden, volgens de bond de overheersende partij is.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten die op dit moment een nieuw vast contract voor de levering van gas willen afsluiten, betalen daarvoor het hoogste tarief in de afgelopen drie jaar. Ook de tarieven van vaste contracten voor elektriciteit zijn gestegen, volgt uit een nieuwe publicatie van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen geen telefonische verkopers meer inzetten die zich ten onrechte voordoen als onafhankelijke energievergelijkers. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) laten weten aan alle energieleveranciers. Door die praktijken is de kans groot dat consumenten een contract afsluiten dat niet goed past bij hun situatie, waarschuwt de toezichthouder.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft de verwachting voor de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verder verlaagd. Het in Parijs gevestigde agentschap wijst daarbij op de recente escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten en de opnieuw stijgende brandstofprijzen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De dieselprijs in de Verenigde Staten is naar recordhoogte gestegen. Een gallon (3,8 liter) kostte gemiddeld voor het eerst meer dan 6 dollar, volgens autolobbyclub American Automobile Association (AAA). De stijgende prijzen zijn een probleem voor de Republikeinse Partij van president Donald Trump in aanloop naar de midterms, de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen in november.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een horde weggenomen voor de treindiensten die Arriva wil aanbieden richting Parijs. Volgens de toezichthouder komt het "economisch evenwicht" op het spoor waar de Nederlandse Spoorwegen rijden niet in gevaar, wat betekent dat de NS geen grote schade lijdt door de komst van de Arriva-treinen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?
5 uur geleden