Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber omlaag op Wall Street na uitspraak Brits Hooggerechtshof

Uber omlaag op Wall Street na uitspraak Brits Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - Het aandeel van taxidienst Uber Technologies stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York na een uitspraak van het Britse Hooggerechtshof over werknemers in het Verenigd Koninkrijk. De hoofdgraadmeters op Wall Street gingen bij opening licht omhoog.

Uber leverde 1,2 procent in. Chauffeurs van de taxidienst zijn werknemers die recht hebben op minimumloon, vakantiegeld en rustpauzes, aldus het Hooggerechtshof. Tot nu toe behandelde het bedrijf chauffeurs als zelfstandigen, waardoor ze volgens de wet minder rechten hebben. De uitspraak wordt gezien als een nieuwe tegenvaller voor Uber en kan volgens kenners het bedrijfsmodel in gevaar brengen in het Verenigd Koninkrijk, de belangrijkste Europese markt voor Uber.

Dow Jones

De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,2 procent in de plus op 31.544 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,3 procent tot 3924 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 13.670 punten.

Fabrikant van chipmachines Applied Materials ging bijna 9 procent vooruit, geholpen door beter dan verwachte cijfers en vooruitzichten. Chipbedrijven als Applied Materials profiteren van de grote vraag naar chips voor bijvoorbeeld laptops en spelcomputers vanwege de lockdowns en het thuiswerken.

De bouwer van landbouwmachines zoals tractors en maaidorsers Deere opende eveneens de boeken. De resultaten over de afgelopen periode en de prognoses vielen goed bij beleggers, want het aandeel Deere kreeg er 7,5 procent bij.

Meer uit Financieel

Bijna 6 miljoen huishoudens aangesloten op glasvezelnetwerk KPN

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal huishoudens met een glasvezelaansluiting op het netwerk van KPN is vorig jaar gestegen naar bijna 6 miljoen. Het telecombedrijf heeft in 2025 440.000 huishoudens voorzien van zo'n aansluiting voor sneller internet. Dit is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP.

55 minuten geleden
FT: ruimtevaartbedrijf SpaceX overweegt beursgang in juni

HAWTHORNE (ANP/RTR) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk gaat mogelijk midden juni naar de beurs in New York, met als doel 50 miljard dollar op te halen. Dat meldt zakenkrant Financial Times woensdag op basis van bronnen. Het zou daarmee de grootste beursgang ooit worden.

1 uur geleden
ASML wil 1700 medewerkers ontslaan uit managementlaag

VELDHOVEN (ANP) - ASML wil vele honderden banen schrappen in de managementlaag van afdelingen voor onderzoek en ontwikkeling. Ongeveer 1700 medewerkers worden daarbij ontslagen, verwacht de chipmachinemaker uit Veldhoven. Volgens financieel topman Roger Dassen is de ingreep nodig omdat de organisatie te stroef is geworden, waardoor ingenieurs te veel tijd kwijt zijn aan zaken die niet met innovatie te maken hebben.

1 uur geleden
ASML boekt recordomzet in 2025 en voorziet verdere groei in 2026

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft vorig jaar een recordomzet behaald van 32,7 miljard euro, een stijging van 16 procent vergeleken met het voorgaande jaar. Volgens het Veldhovense bedrijf was het laatste kwartaal van 2025 "bijzonder sterk" met een stijging tot 9,7 miljard euro.

2 uur geleden
Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

11 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.

11 uur geleden
Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

14 uur geleden