Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uber hoopt via rechter onder cao taxivervoer uit te komen

Uber hoopt via rechter onder cao taxivervoer uit te komen

DEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Uber, bekend van de gelijknamige taxi-app, wil via de rechter onder de geldende cao voor taxivervoer uitkomen. Het bedrijf hoopt dat via een kort geding tegen het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) voor elkaar te krijgen. Later op maandag volgt de schriftelijke uitspraak in deze zaak.

Er is veel te doen om de cao-strijd die Uber voert. In een door vakbond FNV aangespannen rechtszaak kreeg Uber eerder te horen dat het chauffeurs in dienst moet nemen en volgens de taxi-cao moet betalen. Het bedrijf verzet zich daar fel tegen, omdat het leidt tot veel extra kosten.

Via een alternatieve route probeert het bedrijf onder de verplichting uit te komen. Het ministerie kan cao's algemeen verbindend verklaren voor de hele sector, maar daarvoor moet wel een minimumpercentage van de werknemers in een sector werkzaam zijn bij bedrijven die betrokken waren bij de totstandkoming van de cao. Volgens Uber zijn chauffeurs die bij platforms werken niet meegerekend. Daardoor zou de cao taxivervoer niet representatief genoeg zijn.

Meer uit Financieel

Consumentenvertrouwen VS daalt door zorgen over banen en inkomens

NEW YORK (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in augustus licht gedaald door groeiende zorgen over banen en inkomens, meldt een toonaangevende onderzoeksorganisatie. De maandelijkse index van de Conference Board in New York daalde met 1,3 punt naar 97,4. Dat is wel hoger dan economen hadden verwacht.

32 minuten geleden
VS overwegen belangen te nemen in defensiebedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering denkt erover zich in te kopen in Amerikaanse defensiebedrijven. Bedrijven als Lockheed Martin zijn nu al "feitelijk een arm van de Amerikaanse overheid", zei handelsminister Howard Lutnick dinsdag.

50 minuten geleden
Brussel zegt over eigen techregels te gaan na dreigement Trump

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat zelf over het reguleren van techbedrijven, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie na dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump waarschuwde op platform Truth Social met importheffingen en exportbeperkingen voor landen die Amerikaanse techbedrijven extra belastingen opleggen of reguleren met speciale wetgeving.

1 uur geleden
Vakbond vindt sluiting Accell-fabriek in Heerenveen 'dramatisch'

HEERENVEEN (ANP) - Vakbond FNV noemt de sluiting van de Accell-fabriek in Heerenveen "dramatisch". Het fietsconcern achter merken als Batavus, Koga en Babboe heeft daarmee geen productie meer in Nederland en 160 mensen komen op straat te staan. "Nederland is een fietsland, maar je kunt zo geen Batavus meer kopen die in Nederland gemaakt is", zegt FNV-bestuurder Masja Zwart.

1 uur geleden
Wall Street terughoudend na nieuwe aanval Trump op Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend geopend. Beleggers verwerkten de nieuwe aanval van president Donald Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse Federal Reserve. Trump kondigde het ontslag aan van Fed-bestuurder Lisa Cook, die hij beschuldigt van hypotheekfraude. Het is voor het eerst dat een president een Fed-gouverneur ontslaat.

1 uur geleden
Bedrijf achter Batavus sluit fabriek in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Fietsconcern Accell sluit zijn fabriek in Heerenveen, waardoor het bedrijf geen productie meer heeft in Nederland. De sluiting van de fabriek leidt tot een verlies van ongeveer 160 banen, aldus het bedrijf dat bekend is van merken als Batavus, Koga en Babboe.

2 uur geleden
Spotify introduceert berichtenfunctie op muziekstreamingplatform

STOCKHOLM (ANP) - Gebruikers van Spotify kunnen binnenkort over en weer berichtjes naar elkaar sturen. De muziekstreamingdienst rolt vanaf deze week een berichtenfunctie uit voor zowel gratis gebruikers als mensen met een premiumabonnement.

2 uur geleden