Twitter-opvolger X gaat biometrische gegevens opslaan
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Socialmediaplatform X is van plan "biometrische" gegevens op te slaan van gebruikers die daarmee instemmen. Dat staat in de vernieuwde privacyvoorwaarden van de berichtendienst die voorheen Twitter heette. Het is niet direct duidelijk wat X precies onder biometrische gegevens verstaat.
"Op basis van jouw keuzes, kunnen we jouw biometrische informatie verzamelen en gebruiken voor beveiligings- en identificatiedoeleinden", staat in de geüpdatete privacyvoorwaarden. X maakt daarbij niet duidelijk om welke informatie het precies gaat, maar andere bedrijven bedoelen daar vaak gezichtskenmerken, vingerafdrukken of herkenning van de ogen mee.
Het is nog onduidelijk hoe X biometrische gegevens wil verzamelen en inzetten. Mogelijk is het een van de ideeën van miljardair Musk, die het platform vorig jaar kocht, om af te komen van geautomatiseerde accounts die spamberichten verspreiden.
Vacatures
X zegt nu ook informatie over het werk en de opleiding van gebruikers te verzamelen. Daarmee wil het bedrijf geschikte vacatures en "relevantere advertenties" tonen.
Socialmediabedrijven krijgen geregeld kritiek op hun omgang met persoonsgegevens. Techconcerns als Facebook-moeder Meta en Google verzamelen grote hoeveelheden data over het surfgedrag van gebruikers, waarmee ze adverteerders helpen hun reclames zo gericht mogelijk in te zetten.
Bellen en videobellen
Musk zei in een bericht op X ook dat mensen binnenkort via de app ook kunnen bellen of videobellen. De eigenaar van X, tevens topman van autofabrikant Tesla en ruimtevaartbedrijf SpaceX, wil van het voormalige Twitter een "alles-app" maken. Daarbij hintte hij eerder ook al op betaaldiensten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
12 uur geleden