Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter-opvolger X gaat biometrische gegevens opslaan

Twitter-opvolger X gaat biometrische gegevens opslaan

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Socialmediaplatform X is van plan "biometrische" gegevens op te slaan van gebruikers die daarmee instemmen. Dat staat in de vernieuwde privacyvoorwaarden van de berichtendienst die voorheen Twitter heette. Het is niet direct duidelijk wat X precies onder biometrische gegevens verstaat.

"Op basis van jouw keuzes, kunnen we jouw biometrische informatie verzamelen en gebruiken voor beveiligings- en identificatiedoeleinden", staat in de geüpdatete privacyvoorwaarden. X maakt daarbij niet duidelijk om welke informatie het precies gaat, maar andere bedrijven bedoelen daar vaak gezichtskenmerken, vingerafdrukken of herkenning van de ogen mee.

Het is nog onduidelijk hoe X biometrische gegevens wil verzamelen en inzetten. Mogelijk is het een van de ideeën van miljardair Musk, die het platform vorig jaar kocht, om af te komen van geautomatiseerde accounts die spamberichten verspreiden.

Vacatures

X zegt nu ook informatie over het werk en de opleiding van gebruikers te verzamelen. Daarmee wil het bedrijf geschikte vacatures en "relevantere advertenties" tonen.

Socialmediabedrijven krijgen geregeld kritiek op hun omgang met persoonsgegevens. Techconcerns als Facebook-moeder Meta en Google verzamelen grote hoeveelheden data over het surfgedrag van gebruikers, waarmee ze adverteerders helpen hun reclames zo gericht mogelijk in te zetten.

Bellen en videobellen

Musk zei in een bericht op X ook dat mensen binnenkort via de app ook kunnen bellen of videobellen. De eigenaar van X, tevens topman van autofabrikant Tesla en ruimtevaartbedrijf SpaceX, wil van het voormalige Twitter een "alles-app" maken. Daarbij hintte hij eerder ook al op betaaldiensten.

Meer uit Financieel

Lufthansa schort vluchten naar Teheran langer op

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.

6 minuten geleden
Prijzen bungalowparken drukken inflatie in december

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.

45 minuten geleden
Hypotheekmarkt bereikt record, positie starters verslechtert

DE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

1 uur geleden
Moederbedrijf FlixBus neemt busaanbieder naar luchthavens over

AMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.

1 uur geleden
CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

7 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

9 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

10 uur geleden