Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twitter-opvolger X gaat biometrische gegevens opslaan

Twitter-opvolger X gaat biometrische gegevens opslaan

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Socialmediaplatform X is van plan "biometrische" gegevens op te slaan van gebruikers die daarmee instemmen. Dat staat in de vernieuwde privacyvoorwaarden van de berichtendienst die voorheen Twitter heette. Het is niet direct duidelijk wat X precies onder biometrische gegevens verstaat.

"Op basis van jouw keuzes, kunnen we jouw biometrische informatie verzamelen en gebruiken voor beveiligings- en identificatiedoeleinden", staat in de geüpdatete privacyvoorwaarden. X maakt daarbij niet duidelijk om welke informatie het precies gaat, maar andere bedrijven bedoelen daar vaak gezichtskenmerken, vingerafdrukken of herkenning van de ogen mee.

Het is nog onduidelijk hoe X biometrische gegevens wil verzamelen en inzetten. Mogelijk is het een van de ideeën van miljardair Musk, die het platform vorig jaar kocht, om af te komen van geautomatiseerde accounts die spamberichten verspreiden.

Vacatures

X zegt nu ook informatie over het werk en de opleiding van gebruikers te verzamelen. Daarmee wil het bedrijf geschikte vacatures en "relevantere advertenties" tonen.

Socialmediabedrijven krijgen geregeld kritiek op hun omgang met persoonsgegevens. Techconcerns als Facebook-moeder Meta en Google verzamelen grote hoeveelheden data over het surfgedrag van gebruikers, waarmee ze adverteerders helpen hun reclames zo gericht mogelijk in te zetten.

Bellen en videobellen

Musk zei in een bericht op X ook dat mensen binnenkort via de app ook kunnen bellen of videobellen. De eigenaar van X, tevens topman van autofabrikant Tesla en ruimtevaartbedrijf SpaceX, wil van het voormalige Twitter een "alles-app" maken. Daarbij hintte hij eerder ook al op betaaldiensten.

Meer uit Financieel

AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

37 minuten geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

55 minuten geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

2 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Coolblue verplicht fietshelm voor Nederlandse bezorgers

ROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in België en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.

3 uur geleden
Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk deze maand naar Damrak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.

3 uur geleden