
Twijfels over renteverlaging zetten New Yorkse beurzen lager
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers waren minder optimistisch over eventuele renteverlagingen door de Federal Reserve en wachtten vooral het belangrijke banenrapport af, dat vrijdag verschijnt. Jeansmerk Levi Strauss maakte indruk met beter dan verwachte kwartaalcijfers en won aan waarde.
De Dow-Jonesindex zakte 1,4 procent tot 38.596,98 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 1,2 procent tot 5147,21 punten en techbeurs Nasdaq verloor 1,4 procent tot 16.049,08 punten.
President Neel Kashkari van de lokale afdeling van de Federal Reseve in Minneapolis temperde de verwachtingen rond eventuele renteverlagingen. Hij zei dat een verlaging van de leenkosten mogelijk niet nodig is dit jaar als de inflatie niet verder daalt.
Vrijdag maakt een banenrapport van de Amerikaanse overheid duidelijk hoe de arbeidsmarkt van de Verenigde Staten ervoor staat. Een sterke toename van nieuwe banen zou wijzen op een nog altijd sterk draaiende economie, wat de Fed reden kan geven nog even te wachten met renteverlagingen.
Levi Strauss won ruim 12 procent. Beleggers waren vooral opgetogen dat het jeansbedrijf dit jaar betere resultaten verwacht dan voorheen. Daarbij helpt het dat denim weer in de mode is en wereldster Beyoncé net een nummer heeft uitgebracht dat naar Levi's verwijst.
Frietproducent Lamb Weston was een opvallende verliezer. Het bedrijf verloor ruim 19 procent na een stevige verlaging van de omzet- en winstprognoses voor het lopende boekjaar. Lamb Weston zegt dat dit komt door de invoering van een nieuw inkoopsysteem.
De olieprijzen stegen weer, mede door de oplopende spanningen tussen Israël en Iran. Aanvallen tussen de twee landen kunnen uitmonden in een breder conflict in het Midden-Oosten, wat onder andere de aanvoer van olie belemmert. Een Israëlische luchtaanval verwoestte deze week een Iraans consulaat in de Syrische hoofdstad Damascus.
Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent meer waard en kostte 86,74 dollar. Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 90,91 dollar per vat. Grote olieconcerns Chevron en ExxonMobil wonnen tot 0,4 procent aan beurswaarde.
De euro verloor 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0837 dollar waard.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
9 uur geleden