Twente verslaat PEC Zwolle en klimt naar vierde plaats
ZWOLLE (ANP) - FC Twente heeft de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle eenvoudig gewonnen (1-3). De formatie van trainer Ron Jans klom met die zege naar de vierde plaats van de Eredivisie.
Jans zag hoe zijn ploeg weinig medelijden had met de club die hij ooit naar winst van KNVB-beker en Johan Cruijff Schaal leidde. PEC Zwolle staat met zes punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. Sparta Rotterdam, de nummer voorlaatst, heeft twaalf punten.
Dimitrios Limnios bracht FC Twente op voorsprong (0-1). Vlak voor rust verdubbelde Manfred Ugalde de score na slecht verdedigen bij de thuisploeg. Virgil Misidjan nam in de 52e minuut het laatste beetje hoop van de spelers van PEC Zwolle op een goed resultaat weg. Misidjan droeg vorig seizoen nog het shirt van PEC.
Het had er nog even van weg dat Misidjan buitenspel stond toen hij scoorde. Maar de arbitrage oordeelde dat verdediger Bram van Polen van PEC zich niet mocht onttrekken aan het spel door over de lijn te stappen, in een poging Misidjan buitenspel te zetten. Samir Lagsir scoorde in de voorlaatste minuut nog voor PEC.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
1 minuut geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
4 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - FC Twente is het niet gelukt zich te plaatsen voor de voorronde van de Champions League. De Enschedeƫrs verspeelden op de slotdag van de Eredivisie de derde plaats. Landskampioen PSV was in het Philips Stadion met 5-1 te sterk en kwam daarmee dit seizoen uit op 101 doelpunten in de competitie.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten op de zesde plaats, goed voor een thuisduel in de play-offs om Europees voetbal. De formatie van de afscheidnemende trainer Ron Jans was in de eigen Galgenwaard met 2-0 te sterk voor middenmoter Fortuna Sittard.
7 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Voor Ajax is het seizoen na de laatste speelronde van de Eredivisie nog niet voorbij. De club uit de hoofdstad kwam in de uitwedstrijd tegen SC Heerenveen niet verder dan een gelijkspel (0-0) en neemt als nummer 5 van de eindklassering deel aan de play-offs om een plek in de voorronden van de Conference League.
8 minuten geledenPISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
2 uur geleden