Twente verslaat PEC Zwolle en klimt naar vierde plaats
ZWOLLE (ANP) - FC Twente heeft de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle eenvoudig gewonnen (1-3). De formatie van trainer Ron Jans klom met die zege naar de vierde plaats van de Eredivisie.
Jans zag hoe zijn ploeg weinig medelijden had met de club die hij ooit naar winst van KNVB-beker en Johan Cruijff Schaal leidde. PEC Zwolle staat met zes punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. Sparta Rotterdam, de nummer voorlaatst, heeft twaalf punten.
Dimitrios Limnios bracht FC Twente op voorsprong (0-1). Vlak voor rust verdubbelde Manfred Ugalde de score na slecht verdedigen bij de thuisploeg. Virgil Misidjan nam in de 52e minuut het laatste beetje hoop van de spelers van PEC Zwolle op een goed resultaat weg. Misidjan droeg vorig seizoen nog het shirt van PEC.
Het had er nog even van weg dat Misidjan buitenspel stond toen hij scoorde. Maar de arbitrage oordeelde dat verdediger Bram van Polen van PEC zich niet mocht onttrekken aan het spel door over de lijn te stappen, in een poging Misidjan buitenspel te zetten. Samir Lagsir scoorde in de voorlaatste minuut nog voor PEC.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
5 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
11 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
21 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
21 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
23 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 dag geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
1 dag geleden