Twente verslaat PEC Zwolle en klimt naar vierde plaats
ZWOLLE (ANP) - FC Twente heeft de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle eenvoudig gewonnen (1-3). De formatie van trainer Ron Jans klom met die zege naar de vierde plaats van de Eredivisie.
Jans zag hoe zijn ploeg weinig medelijden had met de club die hij ooit naar winst van KNVB-beker en Johan Cruijff Schaal leidde. PEC Zwolle staat met zes punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. Sparta Rotterdam, de nummer voorlaatst, heeft twaalf punten.
Dimitrios Limnios bracht FC Twente op voorsprong (0-1). Vlak voor rust verdubbelde Manfred Ugalde de score na slecht verdedigen bij de thuisploeg. Virgil Misidjan nam in de 52e minuut het laatste beetje hoop van de spelers van PEC Zwolle op een goed resultaat weg. Misidjan droeg vorig seizoen nog het shirt van PEC.
Het had er nog even van weg dat Misidjan buitenspel stond toen hij scoorde. Maar de arbitrage oordeelde dat verdediger Bram van Polen van PEC zich niet mocht onttrekken aan het spel door over de lijn te stappen, in een poging Misidjan buitenspel te zetten. Samir Lagsir scoorde in de voorlaatste minuut nog voor PEC.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creƫerden minder dan in de eerste helft."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
6 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in Belgiƫ voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geleden