Twente verslaat PEC Zwolle en klimt naar vierde plaats
ZWOLLE (ANP) - FC Twente heeft de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle eenvoudig gewonnen (1-3). De formatie van trainer Ron Jans klom met die zege naar de vierde plaats van de Eredivisie.
Jans zag hoe zijn ploeg weinig medelijden had met de club die hij ooit naar winst van KNVB-beker en Johan Cruijff Schaal leidde. PEC Zwolle staat met zes punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. Sparta Rotterdam, de nummer voorlaatst, heeft twaalf punten.
Dimitrios Limnios bracht FC Twente op voorsprong (0-1). Vlak voor rust verdubbelde Manfred Ugalde de score na slecht verdedigen bij de thuisploeg. Virgil Misidjan nam in de 52e minuut het laatste beetje hoop van de spelers van PEC Zwolle op een goed resultaat weg. Misidjan droeg vorig seizoen nog het shirt van PEC.
Het had er nog even van weg dat Misidjan buitenspel stond toen hij scoorde. Maar de arbitrage oordeelde dat verdediger Bram van Polen van PEC zich niet mocht onttrekken aan het spel door over de lijn te stappen, in een poging Misidjan buitenspel te zetten. Samir Lagsir scoorde in de voorlaatste minuut nog voor PEC.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
59 minuten geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
5 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
10 uur geleden