Twente-speler Vlap wijt uitschakeling aan 'schijtbakkenvoetbal'
ENSCHEDE (ANP) - Michel Vlap vond dat FC Twente de uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League aan zichzelf te danken had. "In de eerste helft speelden we 'schijtbakkenvoetbal'. Misschien zeg ik het een beetje hard. Als je niemand onder druk durft in te spelen, wordt het moeilijk", sprak de aanvallende middenvelder na de 3-3 tegen RB Salzburg tegen Ziggo Sport. Het eerste duel in Oostenrijk had Twente een week eerder met 2-1 verloren.
Salzburg nam in de Grolsch Veste al snel het initiatief en voetbalde makkelijk door de linies van FC Twente heen. "Zij hebben dat vermogen door de bal één keer te raken en er knap onderuit te spelen", aldus Vlap, die de Enschedeërs na een achterstand van 3-1 nog wel op zag richten. Een kleine overwinning, die een verlenging had opgeleverd, zat er niet meer in.
"We hebben het gewoon zelf gedaan. Dat is jammer. Dit zijn wedstrijden die fantastisch zijn om te spelen", zei Vlap, die in de tweede helft met een handsbal een strafschop veroorzaakte. Twente-keeper Lars Unnerstall stopte die penalty. Vlap: "Ik weet niet wat ik met mijn handen deed. Ik mag nooit mijn handen voor mijn gezicht houden. Dat was kinderlijk."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
7 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
9 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
9 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
12 uur geleden