Twente-speler Vlap wijt uitschakeling aan 'schijtbakkenvoetbal'
ENSCHEDE (ANP) - Michel Vlap vond dat FC Twente de uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League aan zichzelf te danken had. "In de eerste helft speelden we 'schijtbakkenvoetbal'. Misschien zeg ik het een beetje hard. Als je niemand onder druk durft in te spelen, wordt het moeilijk", sprak de aanvallende middenvelder na de 3-3 tegen RB Salzburg tegen Ziggo Sport. Het eerste duel in Oostenrijk had Twente een week eerder met 2-1 verloren.
Salzburg nam in de Grolsch Veste al snel het initiatief en voetbalde makkelijk door de linies van FC Twente heen. "Zij hebben dat vermogen door de bal één keer te raken en er knap onderuit te spelen", aldus Vlap, die de Enschedeërs na een achterstand van 3-1 nog wel op zag richten. Een kleine overwinning, die een verlenging had opgeleverd, zat er niet meer in.
"We hebben het gewoon zelf gedaan. Dat is jammer. Dit zijn wedstrijden die fantastisch zijn om te spelen", zei Vlap, die in de tweede helft met een handsbal een strafschop veroorzaakte. Twente-keeper Lars Unnerstall stopte die penalty. Vlap: "Ik weet niet wat ik met mijn handen deed. Ik mag nooit mijn handen voor mijn gezicht houden. Dat was kinderlijk."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
20 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
22 uur geleden