Twente-speler Vlap wijt uitschakeling aan 'schijtbakkenvoetbal'
ENSCHEDE (ANP) - Michel Vlap vond dat FC Twente de uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League aan zichzelf te danken had. "In de eerste helft speelden we 'schijtbakkenvoetbal'. Misschien zeg ik het een beetje hard. Als je niemand onder druk durft in te spelen, wordt het moeilijk", sprak de aanvallende middenvelder na de 3-3 tegen RB Salzburg tegen Ziggo Sport. Het eerste duel in Oostenrijk had Twente een week eerder met 2-1 verloren.
Salzburg nam in de Grolsch Veste al snel het initiatief en voetbalde makkelijk door de linies van FC Twente heen. "Zij hebben dat vermogen door de bal één keer te raken en er knap onderuit te spelen", aldus Vlap, die de Enschedeërs na een achterstand van 3-1 nog wel op zag richten. Een kleine overwinning, die een verlenging had opgeleverd, zat er niet meer in.
"We hebben het gewoon zelf gedaan. Dat is jammer. Dit zijn wedstrijden die fantastisch zijn om te spelen", zei Vlap, die in de tweede helft met een handsbal een strafschop veroorzaakte. Twente-keeper Lars Unnerstall stopte die penalty. Vlap: "Ik weet niet wat ik met mijn handen deed. Ik mag nooit mijn handen voor mijn gezicht houden. Dat was kinderlijk."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
17 uur geleden