Twente-speler Vlap wijt uitschakeling aan 'schijtbakkenvoetbal'
ENSCHEDE (ANP) - Michel Vlap vond dat FC Twente de uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League aan zichzelf te danken had. "In de eerste helft speelden we 'schijtbakkenvoetbal'. Misschien zeg ik het een beetje hard. Als je niemand onder druk durft in te spelen, wordt het moeilijk", sprak de aanvallende middenvelder na de 3-3 tegen RB Salzburg tegen Ziggo Sport. Het eerste duel in Oostenrijk had Twente een week eerder met 2-1 verloren.
Salzburg nam in de Grolsch Veste al snel het initiatief en voetbalde makkelijk door de linies van FC Twente heen. "Zij hebben dat vermogen door de bal één keer te raken en er knap onderuit te spelen", aldus Vlap, die de Enschedeërs na een achterstand van 3-1 nog wel op zag richten. Een kleine overwinning, die een verlenging had opgeleverd, zat er niet meer in.
"We hebben het gewoon zelf gedaan. Dat is jammer. Dit zijn wedstrijden die fantastisch zijn om te spelen", zei Vlap, die in de tweede helft met een handsbal een strafschop veroorzaakte. Twente-keeper Lars Unnerstall stopte die penalty. Vlap: "Ik weet niet wat ik met mijn handen deed. Ik mag nooit mijn handen voor mijn gezicht houden. Dat was kinderlijk."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
4 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
6 uur geleden