Tweedehandsauto voor het eerst in langere tijd niet veel duurder
AMSTERDAM (ANP) - Een tweedehandsauto kopen is afgelopen jaar wel duurder geworden, maar de forse prijsstijgingen zijn achter de rug. Een occasion kostte in december 0,8 procent meer dan het jaar ervoor, waar die prijsstijging in 2022 ruim 17 procent bedroeg. Dat meldt AutoScout24. In 2021 ging de prijs van een tweedehandsauto nog meer dan 18 procent omhoog.
Volgens het Europese onlineautoplatform voor nieuwe en tweedehandsauto's kostte een Nederlandse tweedehandsauto in december 24.252 euro, een jaar eerder was dat 24.055 euro. Ook zijn er meer occasions op de markt dan een jaar eerder. Het aanbod groeide met ruim 16 procent tot 220.138 tweedehandsauto's.
AutoScout24 merkt daarom dat de occasionmarkt stabiliseert. Dat gebeurt niet alleen in Nederland, ook in andere Europese landen is een vergelijkbare ontwikkeling gaande. In België en Duitsland daalden de prijzen zelfs.
Rustiger vaarwater
"De cijfers suggereren dat de Europese markt voor tweedehandsauto's rustiger vaarwater betreedt. De tijd van opmerkelijk sterke prijsstijgingen is voorbij", zegt landenmanager Dorianne Richelle van AutoScout24. Die trend is volgens haar in lijn met ontwikkelingen in andere sectoren en de afgenomen inflatie. "Tegelijkertijd groeit het aanbod, waardoor consumenten ook weer meer keuze hebben."
De prijzen liepen eerder hoog op, omdat er een grote vraag was naar occasions. Tegelijkertijd werden er maar weinig tweedehandsauto's aangeboden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
10 uur geleden