Tweede persconferentie in twee weken tijd: 'Kortere quarantaine en regionale maatregelen'
THOLEN - Premier Rutte en minister De Jonge geven vanavond om 19.00 uur opnieuw een persconferentie. 6 augustus spraken de twee na ruim een maand 'stilte' de bevolking weer live toe, en vanavond volgt een tweede persconferentie. De verwachting is dat er onder andere regionale maatregelen worden aangekondigd. Ook zou de quarantaineplicht worden ingekort, stelt de NOS.
Het Outbreak Management Team adviseert het kabinet om de duur van de quarantaine in te korten. Mensen die mogelijk besmet zijn met het virus hoeven volgens het OMT nog maar 10 dagen in quarantaine in plaats van veertien. Dit omdat 99 procent van de mensen die ziek wordt door het virus de eerste verschijnselen binnen tien dagen krijgt. Dat meldt de NOS.
Ook zouden Rutte en De Jonge vanavond meer bekend maken over regionale maatregelen. Over aanvullende maatregelen op scholen worden vanavond nog geen uitspraken verwacht.
Bekijk de persconferentie van premier Rutte en minister de Jonge vanavond op 1 of volg hem live via de NOS.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Door de sluiting van het Smerdiekse winkeltje Wegwijs Lokaal moeten ook de deuren van de Oranjekamer voorlopig dicht blijven. Totdat vrijwilligers Joost en Olga Molegraaf een nieuwe locatie in Sint-Maartensdijk hebben gevonden, is het minimuseum niet toegankelijk. "Het is lastig, maar wij gaan ervan uit dat de Oranjekamer blijft bestaan."
14 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Na jaren van het verbinden van toeristen en inwoners met lokale producten, sluit Roland van Tilborg (54) zijn Wegwijs Lokaal in Sint-Maartensdijk. De ruimte aan de Kaaistraat wordt per 1 januari overgedragen. "Ik neem met gemengde gevoelens afscheid van de winkel."
16 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Begin november is voor de 13e keer het Veteranen Dubbel Toernooi bij TV De Ruucstoppelen georganiseerd. Ondanks de kleinschaligheid van het derde toernooi dit jaar, werd het dankzij de 61 deelnemende spelers een zeer geslaagd en gezellig evenement.
19 uur geledenTHOLEN - In het hart van Tholen, aan de Markt, staat al 125 jaar de huidige Rooms-Katholieke Kerk Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaart. Voor velen is het een vertrouwd gezicht in het stadsbeeld: de kerk met haar hoge ramen, warme interieur en open deuren. Dit jaar viert de parochie een bijzonder jubileum, want precies 125 jaar geleden, op 19 november 1900, werd de kerk plechtig ingezegend. Pastoor Hans de Kort is al geruime tijd aan de kerk verbonden en gaat de meeste diensten voor.
1 dag geledenTHOLEN - Na een uitzonderlijk zachte start van november wordt het dit weekend een stuk kouder. De temperatuur daalt overdag naar 5 tot 10 graden en tijdens heldere nachten kan het zelfs gaan vriezen. Dat meldt meteoroloog Rico Schröder in zijn maandverwachting.
1 dag geledenTHOLEN - Sinterklaas is weer in het land. Na zijn aankomst op Texel zette de pakjesboot zaterdag koers naar Tholen. Rond 15.00 uur begon daar de intocht door de stad, ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Dit had alles te maken met de gewijzigde route: de Sint liep dit jaar niet naar de Markt, maar naar de sporthal van de Meulvliet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van Rien Burgers.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Corné van Herel, Klanthuis Medewerker bij Stadlander.
2 dagen geleden