Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede patiënt met coronavirus overleden in Hongkong

Tweede patiënt met coronavirus overleden in Hongkong

HONGKONG (ANP/RTR) - In Hongkong is een tweede persoon overleden die besmet was geraakt met het nieuwe coronavirus. Het gaat om een 70-jarige man die ook andere gezondheidsproblemen had, melden de autoriteiten.

In totaal zijn in de metropool, die een autonome status heeft binnen China, al 62 besmettingen gemeld. Ook zijn 52 inwoners van Hongkong positief getest op het cruiseschip Diamond Princess, dat in een Japanse haven ligt.

De uitbraak van het nieuwe coronavirus zorgt in Hongkong voor onrust. Honderden mensen demonstreerden afgelopen weekend tegen plannen om bepaalde gebouwen te gebruiken als quarantainecentra voor patiënten. Hongkong werd zeventien jaar geleden zwaar getroffen door de SARS-epidemie.

De eerste patiënt met het nieuwe coronavirus die overleed in Hongkong, was een 39-jarige man die ook diabetes had. De man van 70 die woensdagochtend stierf, leed volgens bronnen van de plaatselijke krant South China Morning Post ook aan diabetes en had nierklachten. De doodsoorzaak moet nog worden vastgesteld.

Meer uit Buitenland

Trump: oorlog snel voorbij want er is niks meer aan te vallen

ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.

35 minuten geleden
Regering VK geeft deel documenten rond benoeming Mandelson vrij

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden
Aanvallen Iran gaan door zolang nodig, aldus Israëlische minister

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".

2 uur geleden
Poolse OM opent onderzoek naar banden Epstein met mensenhandel

POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

3 uur geleden
Barbra Streisand krijgt ere-Palm op festival Cannes

CANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.

3 uur geleden
Meloni: Iran mag niet beschikken over kernwapens

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.

4 uur geleden
EU-parlement wil eenheid over oorlog maar is verdeeld over koers

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.

4 uur geleden