Tweede patiënt met coronavirus overleden in Hongkong
HONGKONG (ANP/RTR) - In Hongkong is een tweede persoon overleden die besmet was geraakt met het nieuwe coronavirus. Het gaat om een 70-jarige man die ook andere gezondheidsproblemen had, melden de autoriteiten.
In totaal zijn in de metropool, die een autonome status heeft binnen China, al 62 besmettingen gemeld. Ook zijn 52 inwoners van Hongkong positief getest op het cruiseschip Diamond Princess, dat in een Japanse haven ligt.
De uitbraak van het nieuwe coronavirus zorgt in Hongkong voor onrust. Honderden mensen demonstreerden afgelopen weekend tegen plannen om bepaalde gebouwen te gebruiken als quarantainecentra voor patiënten. Hongkong werd zeventien jaar geleden zwaar getroffen door de SARS-epidemie.
De eerste patiënt met het nieuwe coronavirus die overleed in Hongkong, was een 39-jarige man die ook diabetes had. De man van 70 die woensdagochtend stierf, leed volgens bronnen van de plaatselijke krant South China Morning Post ook aan diabetes en had nierklachten. De doodsoorzaak moet nog worden vastgesteld.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".
16 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.
27 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten na een Russische aanval duizenden gebouwen zonder verwarming. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die spreekt over 5635 getroffen panden. Het zou in de meeste gevallen gaan om hoogbouw die eerder deze maand ook al zonder verwarming kwam te zitten door Russische aanvallen. Een vrouw raakte bij de aanvallen gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale media opnieuw een bericht gedeeld van NAVO-topman Mark Rutte. In de tekst staat dat Rutte zijn mediaoptredens in Davos zal gebruiken om aandacht te vragen voor het werk van Trump in Syrië, Gaza en Oekraïne. Ook stelt de NAVO-topman zich in te zetten om een weg vooruit te vinden rond Groenland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
7 uur geleden