Tweede Kamerlid Van Haga spant kort geding aan tegen LinkedIn
HAARLEM (ANP) - Het Tweede Kamerlid Wybren van Haga spant een kort geding aan tegen LinkedIn. Van Haga raakte eind vorig jaar zijn LinkedIn-profiel kwijt na een aantal kritische berichten over het coronabeleid van de Nederlandse overheid. In het kort geding, dat woensdag dient bij de rechtbank in Haarlem, eist de politicus dat LinkedIn hem weer als lid toelaat op het netwerk.
Volgens Van Haga zou zijn account zijn verwijderd omdat hij onder meer had gesteld dat mondkapjes niet helpen en dat de coronamaatregelen niet proportioneel zijn. Bij zijn verklaring over het nut van mondkapjes baseerde hij zich naar eigen zeggen op informatie van het RIVM.
"Het is toch heel raar dat grote techbedrijven bepalen wat je mag vinden. Ik heb weleens kritiek gepost over het coronabeleid, het is dan ontzettend vervelend dat dit van LinkedIn niet mag. Het is toch een heel groot platform, waar politici handig gebruik van kunnen maken om contacten te onderhouden en te discussiëren met voor- en tegenstanders."
Censuur
Van Haga vindt dat hij zijn mening mag delen op sociale media zolang hij de wet maar niet overtreedt. "Het is heel raar dat LinkedIn bepaalt wat waar is en wat niet. We kunnen daar toch van mening over verschillen? Ik had geloof ik tienduizend volgers, waarmee ik over en weer kon discussiëren. Dat waren leuke discussies met onder anderen artsen over bijvoorbeeld het nut van het dragen van mondkapjes. Ik vond zulke discussies met allerlei experts nuttig voor de waarheidsvinding. Dan is het plegen van censuur ontzettend schadelijk. Ik vind die censuur snoeihard en subjectief."
Van Haga probeerde eerder een kort geding tegen YouTube aan te spannen, nadat YouTube een video van het Kamerlid had verwijderd. Het betrof een video waarin Van Haga tijdens een technische briefing met Jaap van Dissel van het RIVM een vraag stelde over de infectiecijfers en een vergelijking met de griep maakte. "Enkele dagen voor het kort geding plaatste YouTube het filmpje van deze openbare zitting terug, wellicht door voortschrijdend inzicht."
Thierry Baudet
Afgelopen week verloor Thierry Baudet, leider van Forum voor Democratie, een rechtszaak tegen YouTube. De rechtbank bepaalde dat YouTube twee verwijderde video's waarin Baudet over de coronacrisis spreekt, niet terug hoeft te plaatsen.
Vorig jaar augustus blokkeerde LinkedIn tijdelijk het account van Maurice de Hond. De opiniepeiler had op LinkedIn en andere sociale media onder meer links naar stukken op zijn website geplaatst waarin hij kritiek uitte op het coronabeleid van het kabinet.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
8 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
11 uur geleden