Tweede Kamer vergadert alleen als het strikt noodzakelijk is
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe lockdown beperkt ook de werkzaamheden van de Tweede Kamer. Alleen vergaderingen die strikt noodzakelijk zijn gaan door, ook met het oog op de voorbeeldfunctie van de volksvertegenwoordiging, schrijft voorzitter Khadija Arib. Premier Mark Rutte kondigde maandagavond aan dat het land tot 19 januari "op slot" gaat.
In deze laatste week voor het kerstreces is na overleg met fractie- en commissievoorzitters flink in de agenda geschrapt. Er is nog wel een plenair debat toegevoegd over de nieuwe coronamaatregelen van het kabinet. Ook zetten parlementaire onderzoekscommissies hun werk gewoon voort.
De Kamer komt op 12 januari weer bijeen. Ook dan worden alle vergaderingen kritisch tegen het licht gehouden, aldus Arib. Zo zal er die week na de persconferentie van premier Rutte over de coronamaatregelen anders dan gebruikelijk hierover niet worden gedebatteerd. Ook krijgen de Kamerleden geen technische briefing over het coronavirus.
Tijdens de eerste coronagolf kwam de parlementaire democratie bijna stil te liggen. Er werd door de Kamerleden ongeveer alleen nog vergaderd over ontwikkelingen rond het coronavirus. Daar was niet iedereen gelukkig mee.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig NSC'er Sandra Palmen blijft ook in het nieuwe kabinet als staatssecretaris belast met het toeslagenherstel. Dat heeft D66-leider en beoogd premier Rob Jetten bevestigd. De hersteloperatie voor gedupeerden van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag wordt naar verwachting eind volgend jaar afgerond.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het nieuwe kabinet onder aanstaand premier Rob Jetten (D66) wordt één staatssecretaris verantwoordelijk voor alle digitale zaken. Tot nu toe waren die verantwoordelijkheden verdeeld over drie ministeries. De roep om een bewindspersoon met duidelijke beslismacht over digitale zaken klinkt al jaren, onder andere uit de IT-sector.
6 uur geleden