Tweede Kamer staat kort stil bij watersnoodramp Spanje
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft dinsdagmiddag kort stilgestaan bij de gevolgen van het verwoestende noodweer dat vorige week het zuidoosten van Spanje trof. Dat gebeurde in het bijzijn van de Spaanse ambassadeur in Nederland, María Consuelo Femenía Guardiola.
Overstromingen als gevolg van extreme regenval hebben in met name de regio Valencia grote verwoestingen aangericht en al meer dan tweehonderd mensenlevens geëist. Vele anderen worden nog vermist.
Kamervoorzitter Martin Bosma sprak van "hartverscheurende beelden" en heeft namens de Tweede Kamer het Spaanse parlement gecondoleerd. "In gedachten zijn wij bij hen, we leven mee met de bevolking van Spanje."
Ook de Eerste Kamer besteedde dinsdag aandacht aan het natuurgeweld in Zuid-Spanje. "De gevolgen van de overstromingen zijn immens, en de wederopbouw zal jaren in beslag nemen", aldus voorzitter Jan Anthonie Bruijn. Ook hij condoleerde de aanwezige ambassadeur, voordat hij de senatoren om een moment van stilte vroeg.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
1 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
5 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
5 uur geleden