Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer laat sociale veiligheid in parlement onderzoeken

Tweede Kamer laat sociale veiligheid in parlement onderzoeken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer stelt een "breed onafhankelijk onderzoek" in naar de sociale veiligheid in het parlementsgebouw. Kamervoorzitter Vera Bergkamp laat weten dat alle Kamerbewoners - parlementariërs, fractiemedewerkers en ambtenaren - worden uitgenodigd om mee te doen aan het onderzoek. Deelname is vrijwillig en de resultaten zijn niet herleidbaar naar personen, fracties of diensten.

De Kamer had vorig jaar het beleid rond sociale veiligheid al aangescherpt. Bergkamp heeft nu alsnog opdracht gegeven om een specifiek onderzoek uit te voeren, door een onafhankelijke organisatie. Nog voor de zomer zal het onderzoek worden gestart, laat haar woordvoerster weten.

Het presidium, het dagelijks bestuur van de Kamer waarin vertegenwoordigers van de grotere fracties zitten, is volgens haar in meerderheid voor het onderzoek. De opdracht ertoe komt officieel van Bergkamp en de griffier.

Werkklimaat

Het onderzoek moet een beeld geven over het werkklimaat in het parlementsgebouw. Bergkamp meldt dat alle Kamerbewoners recht hebben op een veilige werkplek en dat er geen plaats is voor ongewenst gedrag als pesten, discriminatie, intimidatie of seksueel wangedrag.

In de Tweede Kamer zijn de afgelopen tijd meerdere incidenten geweest. Zo stapte onlangs PvdA-Kamerlid Gijs van Dijk op na meldingen over ongewenst gedrag in de privésfeer. Ook Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan kwam onder vuur van haar eigen fractie na meldingen van wangedrag. Waar dit precies om gaat is niet duidelijk. Het Kamerlid is het niet eens met haar schorsing en vecht dat aan via de rechter. Ook PVV-Kamerlid Dion Graus kwam de afgelopen jaren meerdere malen in opspraak vanwege beschuldigingen van bedreiging en ander wangedrag tegen vrouwen.

Meer uit Binnenland

Advocatenkantoor Knoops moet bijna ton terugbetalen aan ex-cliënt

AMSTERDAM (ANP) - Het advocatenechtpaar Geert-Jan en Carry Knoops moet een deel van de advocatenkosten terugbetalen aan een ex-cliënt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam woensdag bepaald. Het gaat om iets meer dan 95.000 euro.

46 minuten geleden
Iraanse academici in Nederland hoopvol over staakt-het-vuren

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland, Shahin Sultany Taied, zegt namens die groep dat hij blij is met het tijdelijke staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. "Wij zijn voor vrijheid en vrede. Shahs en mullahs in Iran willen doorgaan met de oorlog, wij niet."

52 minuten geleden
Joodse koepel wil dat minister en GelreDome concert Ye schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg vraagt justitieminister David van Weel en het GelreDome twee concerten van rapper Ye op 6 en 8 juni te annuleren. Het verzoek volgt op stappen in het Verenigd Koninkrijk, waar drie concerten werden geannuleerd nadat de Britse regering hem de toegang tot het land had ontzegd. Ye, ook bekend onder de naam Kanye West, staat ter discussie door antisemitische uitingen die hij jarenlang deed.

1 uur geleden
Ex-advocaat Weski ontkent uitspraken tijdens arrestatie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski ontkent dat zij een reeks verdachte uitspraken heeft gedaan tijdens haar arrestatie op 21 april 2023. Dat liet zij woensdag haar advocaat Geert-Jan Knoops voordragen uit een door haar geschreven verklaring, aan het begin van het pleidooi dat Knoops en zijn collega's deze week houden. Het Openbaar Ministerie verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi. Vorige week eiste het OM 4,5 jaar cel tegen haar.

2 uur geleden
Trump: ik ga akkoord met geen aanvallen op Iran voor 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.

10 uur geleden
Ziekenhuizen: patiëntgegevens veilig na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.

10 uur geleden
Israël akkoord met wapenstilstand van twee weken met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.

10 uur geleden