Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer laat sociale veiligheid in parlement onderzoeken

Tweede Kamer laat sociale veiligheid in parlement onderzoeken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer stelt een "breed onafhankelijk onderzoek" in naar de sociale veiligheid in het parlementsgebouw. Kamervoorzitter Vera Bergkamp laat weten dat alle Kamerbewoners - parlementariërs, fractiemedewerkers en ambtenaren - worden uitgenodigd om mee te doen aan het onderzoek. Deelname is vrijwillig en de resultaten zijn niet herleidbaar naar personen, fracties of diensten.

De Kamer had vorig jaar het beleid rond sociale veiligheid al aangescherpt. Bergkamp heeft nu alsnog opdracht gegeven om een specifiek onderzoek uit te voeren, door een onafhankelijke organisatie. Nog voor de zomer zal het onderzoek worden gestart, laat haar woordvoerster weten.

Het presidium, het dagelijks bestuur van de Kamer waarin vertegenwoordigers van de grotere fracties zitten, is volgens haar in meerderheid voor het onderzoek. De opdracht ertoe komt officieel van Bergkamp en de griffier.

Werkklimaat

Het onderzoek moet een beeld geven over het werkklimaat in het parlementsgebouw. Bergkamp meldt dat alle Kamerbewoners recht hebben op een veilige werkplek en dat er geen plaats is voor ongewenst gedrag als pesten, discriminatie, intimidatie of seksueel wangedrag.

In de Tweede Kamer zijn de afgelopen tijd meerdere incidenten geweest. Zo stapte onlangs PvdA-Kamerlid Gijs van Dijk op na meldingen over ongewenst gedrag in de privésfeer. Ook Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan kwam onder vuur van haar eigen fractie na meldingen van wangedrag. Waar dit precies om gaat is niet duidelijk. Het Kamerlid is het niet eens met haar schorsing en vecht dat aan via de rechter. Ook PVV-Kamerlid Dion Graus kwam de afgelopen jaren meerdere malen in opspraak vanwege beschuldigingen van bedreiging en ander wangedrag tegen vrouwen.

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

2 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

6 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

9 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

11 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

19 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

20 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

22 uur geleden