Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer buigt zich over 'sekte' in Sint Philipsland: 'Hoe is dit mogelijk?'

Tweede Kamer buigt zich over 'sekte' in Sint Philipsland: 'Hoe is dit mogelijk?'

SINT PHILIPSLAND - Michiel van Nispen (SP) heeft in de Tweede Kamer zijn zorgen uitgesproken over de vereniging Maerloo in Sint Philipsland. Het Kamerlid heeft een brief opgesteld met als titel: ‘Een actieve sekte in Zeeland waar mensen worden misleid en waar miljoenen euro’s in omgaan’.

De brief bestaat uit dertien Kamervragen en is gericht aan demissionair minister Dilan Yesilgöz van Justitie en Veiligheid. In de brief vraagt Van Nispen hoe het mogelijk is dat Maerloo “de vrijheid geniet om panden in het dorp op te kopen, waaronder de enige dorpskroeg”. Ook wil het SP-Kamerlid weten wat Yesilgöz vindt dat “leden van deze sekte afstand hebben gedaan van persoonlijk bezit aan deze sekte, zoals het pensioen, salaris en erfenissen”.

Donaties
Aanleiding van de brief is een publicatie in het Financieele Dagblad (FD) over Maerloo. Volgens het FD geven volgelingen donaties aan de vereniging door afstand te doen van persoonlijke bezittingen. Leider van de vereniging is de 83-jarige natuurgenezeres Carine Bolijn. Ze functioneert als orthomoleculair therapeut en zegt met haar speciale gaven zieken te kunnen genezen.

Maerloo en haar leider Bolijn zijn verder geen onbekenden van het Openbaar Ministerie. Maerloo is in 2020 veroordeeld voor smaad en laster, en de politie heeft vorig jaar invallen gedaan in verschillende panden die eigendom zijn van de vereniging. De politie onderzocht toen al enige tijd de financiële huishouding van de vereniging.

Rechtszaken
Ook heeft Maerloo in meerdere rechtszaken gestaan tegenover de gemeente Tholen. De gemeente Tholen sommeerde in 2015 dat de bouwwerken op een perceel in Sint Philipsland illegaal gerealiseerd waren en dus verwijderd moesten worden. Daar was de vereniging het niet mee eens en de kwestie eindigde bij de Raad van State. Daar deden leden van de stichting uitspraken over de gemeente die door Tholen niet geaccepteerd werden.

Maerloo beschuldigde de gemeente Tholen, oud-burgemeester Ger van de Velde en ex-gemeentesecretaris Simon Nieuwkoop dat zij zouden meewerken aan de doelstellingen van een terroristische en criminele organisatie. Van de Velde en Nieuwkoop lieten dit niet over hun kant gaan en spanden een rechtszaak aan. Zij werden in hun gelijk gesteld door de rechtbank.

De brief van SP-Kamerlid Van Nispen ligt momenteel bij demissionair minister Yesilgöz.


Lees ook

Rechtbank: ‘Gemeente heeft gelijk in zaak Maerloo’

Meer uit Tholen

Haringvlietbrug in slechte staat: Zware slijtage vraagt om extra maatregelen

WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht. 

1 uur geleden
Komend weekend piek meteorenzwerm: tot 100 vallende sterren per uur

THOLEN - Volgend weekend bereikt de meteorenzwerm Geminiden zijn hoogtepunt. Waar eerdere zwermen dit jaar wat tegenvielen, liggen de verwachtingen voor deze editie hoog. Bij helder weer zijn tientallen vallende sterren per uur zichtbaar.

4 uur geleden
Tweede openbaar toiletgebouw met watertappunt geopend in Gorishoek

SCHERPENISSE - Wandelaars, fietsers, duikers en vissers hebben er een mooie voorziening bij. Dinsdag is in de gemeente Tholen het tweede openbare, zelfreinigende toilet met watertappunt geopend. Wethouder Hilde Moerland verrichtte de opening bij Gorishoek in Scherpenisse.

8 uur geleden
WHS houdt stand na rode kaart, terwijl Tholen verliest met tien man [SPEELRONDE 11]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 6 december allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 11.

1 dag geleden
Gemeente belooft veilige afscheiding tussen Fluplandse speeltuin en Rijksweg

SINT PHILIPSLAND - Tussen het speeltuintje aan de Deensestraat en de Rijksweg in Sint Philipsland komt een afscheiding. Dat belooft het Thoolse college nadat Rudi Fontijne (CDA) aandacht vroeg voor de situatie. De plannen worden gemaakt in overleg met de inwoners.

1 dag geleden
Van Münsterland-Velen naar Smerdiek: ‘Het voelt hier als ons tweede thuis’

SINT-MAARTENSDIJK - Het zijn niet enkel de lokale leden die Smerdiek weten te vinden voor de snerttocht. Rotterdam, Wijk en Aalburg en zelfs Duitsland: uit alle windstreken komen de deelnemers om te genieten van de Oosterschelde. "We hebben met het water een bijzondere aantrekkingskracht. Ook om de goede verzorging tijdens de tocht worden we geroemd. Bij ons komt niemand iets tekort", zo vertelt Lia van Akkeren.

1 dag geleden
Zorgloket Tholen ziet je! organiseert kerstbingo in de Meulvliet met prijzen

THOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.

2 dagen geleden