Tweede inleidende zitting in zaak 'Erasmusschutter'
ROTTERDAM (ANP) - In de extra beveiligde zittingszaal van de rechtbank in Rotterdam vindt donderdag de tweede voorbereidende zitting plaats in de zaak tegen de zogenoemde Erasmusschutter, Fouad L. (33). Het Openbaar Ministerie verdenkt de Rotterdammer van het doodschieten van de 39-jarige Marlous en haar 14-jarige dochter Romy aan het Heiman Dullaertplein in de wijk Delfshaven en de 43-jarige docent en huisarts Jurgen Damen in een collegezaal van het Erasmus MC. De schokkende gebeurtenissen voltrokken zich op 28 september.
"Een zware zaak", zei de voorzitter van de rechtbank in januari, tijdens de eerste zitting. "Er zijn gruwelijke dingen gebeurd." L. was bij die zitting niet aanwezig; ook donderdag zal hij er niet zijn.
Marlous en Romy waren buren van de verdachte. Nadat hij hen had doodgeschoten, zou L. naar het Erasmus MC zijn gereden en daar na de moord op docent Damen ruim een uur hebben rondgelopen. Hij zou er mensen hebben bedreigd. De massaal uitgerukte politie kon L. buiten het Erasmus MC arresteren. De verdachte was student geneeskunde.
L. had volgens het OM drie vuurwapens bij zich. Ook daarvoor wordt hij vervolgd, evenals voor de brandstichtingen in zijn woning en in het studiecentrum van het Erasmus MC. L. heeft in een eerste verhoor een bekentenis afgelegd.
Begin februari is L. geplaatst in het Pieter Baan Centrum, voor een gedragskundige observatie. De resultaten van dit onderzoek zijn nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben vrijdagavond rond 22.30 uur meldingen gemaakt van een vuurbol vanuit verschillende regio's in Nederland op sociale media.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De familie van de 18-jarige Jahfairel die dinsdag in Nijmegen werd doodgeschoten, vindt het "onbegrijpelijk" dat burgemeester Hubert Bruls van de Gelderse stad "vooruitloopt op een strafrechtelijk onderzoek dat nog in volle gang is". Bruls stelde vrijdag dat aan de schietpartij het nodige is voorafgegaan en dat het "geen willekeurig geweld" was.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Na vier dagen hebben 42.137 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de finish bereikt, meldt de organisatie. Zij krijgen allemaal het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste dag vielen nog 313 mensen uit of verschenen niet aan de start. Vorig jaar bereikte een recordaantal van 42.777 mensen de eindstreep.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het grootste deel van de wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse is gefinisht. Rond 16.45 uur waren zo'n 35.000 van de 42.000 lopers binnen. De sfeer zat er goed in, veel lachende gezichten en sommige wandelaars liepen met blikjes bier. Overal in de stad wordt flink gefeest. De wandelaars dragen bijna allemaal kleurige bossen gladiolen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat eerder handhaven op het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug. Camera's die het mogelijk maken overtreders te identificeren, worden dit weekend opgehangen en meteen in gebruik genomen. Eerder zou handhaving pas op maandag van start gaan.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De première van de nieuwe musical & JULIET wordt toch uitgesteld. De voorstelling zou vanaf begin september in het Beatrix Theater in Utrecht te zien zijn, maar de herstelwerkzaamheden na de grote waterschade in het theater duren langer dan gepland, meldt Stage Entertainment Nederland. De eerste try-out staat nu gepland op 24 september, de première is verplaatst naar 7 oktober.
13 uur geleden