Tweede grote banenreductie bij Ford in nog geen maand tijd
DEARBORN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford kondigt voor de tweede keer in nog geen maand een grote banenreductie aan in Europa. Het Amerikaanse concern gaat 1100 arbeidsplaatsen te schrappen in Spanje. Recent werden al duizenden ontslagen aangekondigd in Duitsland en het Verenigd Koninkrijk.
De ingreep in Spanje is het gevolg van de geplande stopzetting in april van de productie van de S-Max- en Galaxy-modellen in de Ford-fabriek in Almussafes, ten zuiden van Valencia. Momenteel werken er nog 5800 arbeiders in de fabriek, die in 1976 werd geopend.
In februari zei Ford al de komende drie jaar een streep te zetten door 3800 banen in Europa. Daarvan verdwijnen er 2300 in Duitsland en nog eens 1300 in het Verenigd Koninkrijk. De overige tweehonderd banen worden in andere landen geschrapt. Het gaat daarbij zowel om technische als administratieve banen.
Bezuinigen
Verschillende grote Amerikaanse bedrijven hebben de laatste tijd al laten weten veel mensen te gaan ontslaan om te bezuinigen. Onder meer Microsoft en Google-moeder Alphabet zagen zich hiertoe genoodzaakt vanwege de verslechterde economische situatie.
Bij Ford speelt ook mee dat het bedrijf momenteel in rap tempo aan het omschakelen is naar het maken van elektrische auto's. Die hebben minder onderdelen waardoor er straks minder werk is om onderdelen te ontwikkelen. Ford is volgens kenners relatief laat met de omschakeling begonnen. Maar het streven van het bedrijf is wel om vanaf 2030 alleen nog maar elektrische auto's te verkopen in de Europese Unie.
In heel Europa had Ford begin dit jaar zo'n 45.000 werknemers. De afgelopen jaren is Ford al veel kleiner geworden in dit deel van de wereld. Het bedrijf besloot hier veel minder verschillende auto's te gaan aanbieden en zette in 2019 ook al een streep door 12.000 functies. Toen verdwenen er meer dan 5000 banen in Duitsland en werd ook in Rusland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk flink gesneden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
58 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. Beleggers deden het rustig aan na het lange weekend en de sterke opmars in april. Aalberts (plus 7 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven na een goed ontvangen kwartaalupdate van de industrieel toeleverancier. De Belgische bank KBC verhoogde het advies voor Aalberts naar kopen.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.
2 uur geleden