Tweede golf sprinkhanenplaag bedreigt oogst Oost-Afrika
NAIROBI (ANP/DPA) - Experts van een Keniaans klimaatcentrum (ICPAC) waarschuwen dat er een tweede golf van sprinkhanen in Oost-Afrika aankomt die nog meer gewassen kan bedreigen. Het gaat om sprinkhanen die uit de eitjes komen die zijn gelegd door de eerste zwermen die momenteel door het oosten van Afrika trekken.
In een aantal landen, zoals Soedan, is al een ernstig voedseltekort en door de sprinkhanen lijken de oogsten daar te gaan mislukken. De eitjes komen in maart en april uit, wanneer er geoogst wordt in het oosten van Afrika. De gewassen die nog niet zijn opgegeten, lijken daardoor te worden bedreigd.
"In het ergste geval vallen de woestijnsprinkhanen belangrijke graanopslagplaatsen binnen", aldus het klimaatcentrum. De omstandigheden zijn de afgelopen maanden ideaal geweest voor de sprinkhanen, die zich daardoor snel hebben kunnen voortplanten.
De zwermen sprinkhanen zijn gezien in Ethiopië, Soedan, Zuid-Soedan, Somalië, Kenia, Djibouti, Eritrea, Oeganda en Tanzania.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De Europese Unie vervult nog altijd een belangrijke leiderschapsrol in de onderhandelingen die momenteel gaande zijn tijdens de klimaattop in het Braziliaanse Belém, verzekert Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). Met twijfels van milieuorganisaties over de opgestelde doelen voor 2035 en 2040 is hij het niet eens. "Kijk naar wat hier echt op tafel ligt in termen van ambities en plannen", zegt hij. "Met uitzondering van Groot-Brittannië is er niemand die net zoveel doet als de Europese Unie."
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
4 uur geledenMEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.
8 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
8 uur geleden