Tweede golf sprinkhanenplaag bedreigt oogst Oost-Afrika
NAIROBI (ANP/DPA) - Experts van een Keniaans klimaatcentrum (ICPAC) waarschuwen dat er een tweede golf van sprinkhanen in Oost-Afrika aankomt die nog meer gewassen kan bedreigen. Het gaat om sprinkhanen die uit de eitjes komen die zijn gelegd door de eerste zwermen die momenteel door het oosten van Afrika trekken.
In een aantal landen, zoals Soedan, is al een ernstig voedseltekort en door de sprinkhanen lijken de oogsten daar te gaan mislukken. De eitjes komen in maart en april uit, wanneer er geoogst wordt in het oosten van Afrika. De gewassen die nog niet zijn opgegeten, lijken daardoor te worden bedreigd.
"In het ergste geval vallen de woestijnsprinkhanen belangrijke graanopslagplaatsen binnen", aldus het klimaatcentrum. De omstandigheden zijn de afgelopen maanden ideaal geweest voor de sprinkhanen, die zich daardoor snel hebben kunnen voortplanten.
De zwermen sprinkhanen zijn gezien in Ethiopië, Soedan, Zuid-Soedan, Somalië, Kenia, Djibouti, Eritrea, Oeganda en Tanzania.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
2 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
9 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
10 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
15 uur geleden