Tweede etappezege wielrenster Vos in Giro Rosa
TERRACINA (ANP) - Marianne Vos heeft een tweede etappezege behaald in de Giro Rosa van dit jaar. De 33-jarige Brabantse deed dat in de vijfde rit, die over 110 kilometer ging met Terracina als start- en finishplaats.
Vos was de sterkste in een sprint van een, door twee beklimmingen, uitgedund peloton. De Belgische Lotte Kopecky werd tweede, de Amerikaanse Coryn Rivera derde.
Twee dagen eerder schreef Vos, die rijdt voor CCC, al de derde etappe op haar naam. Ze heeft nu in haar loopbaan 27 ritzeges behaald in de Ronde van Italië voor vrouwen.
Ploegleider Jeroen Blijlevens had zijn rensters de koers bewust hard laten maken. "De laatste 40 kilometer van de etappe waren vlak. De kans op een massasprint was dus groot. Marianne heeft een goede sprint in de benen, maar legt het in een vlakke machtssprint af tegen de sterke concurrentie in deze Giro Rosa." CCC nam de kop bij de eerste klim van tweede categorie. "Daarmee hebben we de groep uitgedund en raakten we veel sprinters kwijt. Daarna heeft de ploeg Marianne perfect afgezet voor de sprint. Het team verdient een groot compliment", aldus Blijlevens.
Wereldkampioene Annemiek van Vleuten blijft in het bezit van de roze leiderstrui. De Giro Rosa duurt tot en met zaterdag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
11 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden