Tweede etappezege wielrenster Vos in Giro Rosa
TERRACINA (ANP) - Marianne Vos heeft een tweede etappezege behaald in de Giro Rosa van dit jaar. De 33-jarige Brabantse deed dat in de vijfde rit, die over 110 kilometer ging met Terracina als start- en finishplaats.
Vos was de sterkste in een sprint van een, door twee beklimmingen, uitgedund peloton. De Belgische Lotte Kopecky werd tweede, de Amerikaanse Coryn Rivera derde.
Twee dagen eerder schreef Vos, die rijdt voor CCC, al de derde etappe op haar naam. Ze heeft nu in haar loopbaan 27 ritzeges behaald in de Ronde van Italië voor vrouwen.
Ploegleider Jeroen Blijlevens had zijn rensters de koers bewust hard laten maken. "De laatste 40 kilometer van de etappe waren vlak. De kans op een massasprint was dus groot. Marianne heeft een goede sprint in de benen, maar legt het in een vlakke machtssprint af tegen de sterke concurrentie in deze Giro Rosa." CCC nam de kop bij de eerste klim van tweede categorie. "Daarmee hebben we de groep uitgedund en raakten we veel sprinters kwijt. Daarna heeft de ploeg Marianne perfect afgezet voor de sprint. Het team verdient een groot compliment", aldus Blijlevens.
Wereldkampioene Annemiek van Vleuten blijft in het bezit van de roze leiderstrui. De Giro Rosa duurt tot en met zaterdag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden